Groenpeil

Electrobuurt in Hilversum

Buurt in wijk Oost, gemeente Hilversum, postcodegebied 1221. 2.610 inwoners in 1.257 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 933 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
1.257
CBS 2025
Inwoners
2.610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 370.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
59,5%
EP-Online, 933 gelabeld
Dekking energielabels
74,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Electrobuurt
Labelverdeling Electrobuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,2%2
A+1,5%14
A46,1%430
B11,7%109
C21,8%203
D6,5%61
E5,8%54
F4,2%39
G2,3%21
Totaal gelabeld100%933
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%60
A+++2,1%617
A++2,2%625
A+3,9%1.120
A29,7%8.574
B13,2%3.806
C22,0%6.345
D9,9%2.860
E7,4%2.131
F4,9%1.401
G4,6%1.341
Totaal gelabeld100%28.880
Energielabels Electrobuurt vergeleken met Hilversum
LabelStavenElectrobuurtHilversum
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%2,1%
A++0,2%2,2%
A+1,5%3,9%
A46,1%29,7%
B11,7%13,2%
C21,8%22,0%
D6,5%9,9%
E5,8%7,4%
F4,2%4,9%
G2,3%4,6%

Electrobuurt Hilversum

Deze verdeling gaat over de 74,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Electrobuurt vergeleken met Hilversum
BouwperiodeStavenElectrobuurtHilversum
vóór 194558,3%36,4%
1945–19641,8%19,8%
1965–19741,7%10,2%
1975–19915,3%12,3%
1992–20050,0%7,7%
2006–20149,4%5,3%
2015 en later23,5%8,3%

Electrobuurt Hilversum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 58,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Electrobuurt vergeleken met Hilversum
WoningtypeStavenElectrobuurtHilversum
Vrijstaand0,2%3,1%
Twee-onder-een-kap5,5%11,6%
Hoekwoning13,7%8,8%
Tussenwoning40,3%27,6%
Appartement40,3%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Electrobuurt Hilversum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
261
20,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
660 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oost

Alle buurten in Hilversum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.