Groenpeil

Hilversum

Gemeente Hilversum in Noord-Holland, 94.393 inwoners en 43.894 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
43.894
CBS 2025
Inwoners
94.393
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 477.000
CBS 2025
Label A of B
51,3%
van 28.880 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
65,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Hilversum
Labelverdeling Hilversum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%60
A+++2,1%617
A++2,2%625
A+3,9%1.120
A29,7%8.574
B13,2%3.806
C22,0%6.345
D9,9%2.860
E7,4%2.131
F4,9%1.401
G4,6%1.341
Totaal gelabeld100%28.880
Energielabels in Hilversum
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,2%60
A+++2,1%617
A++2,2%625
A+3,9%1.120
A29,7%8.574
B13,2%3.806
C22,0%6.345
D9,9%2.860
E7,4%2.131
F4,9%1.401
G4,6%1.341

Deze verdeling gaat over de 65,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 28.880 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Hilversum
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194536,4%10.523
1945–196419,8%5.709
1965–197410,2%2.951
1975–199112,3%3.549
1992–20057,7%2.222
2006–20145,3%1.526
2015 en later8,3%2.400

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Hilversum
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand3,1%891
Twee-onder-een-kap11,6%3.341
Hoekwoning8,8%2.536
Tussenwoning27,6%7.974
Appartement48,9%14.122
Onbekend type0,1%16

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
10.736
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
36,5 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
24,5
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
322
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Hilversum

34 buurten met voldoende data. 9 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
't Hoogt van 't Kruis64771,5%53,2%
Anna's Hoeve50798,2%100,0%
Arenaparkkwartier24918,6%45,4%
Astronomische Buurt2.40532,2%60,3%
Bloemenkwartier Noord1.33529,1%53,6%
Bloemenkwartier Zuid2.32857,9%74,7%
Boomberg1.62436,7%61,1%
Centrum2.16266,9%70,3%
Electrobuurt1.25759,5%74,2%
Erfgooiersbuurt77443,9%74,4%
Geuzenbuurt1.20433,3%52,8%
Havenstraatbuurt1.56447,4%70,8%
Het Rode Dorp61612,8%59,4%
Hilversumse Meent1.83149,9%58,7%
Johannes Geradtswegbuurt90326,4%52,9%
Kerkelanden3.04671,4%81,3%
Kleine Driftbuurt1.93153,3%57,3%
Landelijk Gebied 9318498,2%92,4%
Landelijk Gebied 9514370,5%61,5%
Langgewenstbuurt1.07459,1%63,3%
Liebergen2.25661,3%71,5%
Noord3.81453,5%73,9%
Raadhuiskwartier65631,7%51,5%
Schilderskwartier1.53834,1%55,7%
Schrijverskwartier80815,3%46,0%
Sint Vitusbuurt84435,3%65,5%
Staatsliedenkwartier1.50322,4%54,4%
Trompenberg-Noord29140,5%43,3%
Trompenberg-Zuid48548,5%62,1%
Van Riebeeckkwartier2.02564,7%72,7%
Villaparken58754,9%57,1%
West-Indiëkwartier9826,0%51,0%
Zeeheldenkwartier2.27047,8%65,9%
Zeverijn84647,1%66,8%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Hilversum

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.