Groenpeil

Havenstraatbuurt in Hilversum

Buurt in wijk Centrum, gemeente Hilversum, postcodegebied 1211. 3.050 inwoners in 1.564 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.107 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
1.564
CBS 2025
Inwoners
3.050
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 353.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
47,4%
EP-Online, 1.107 gelabeld
Dekking energielabels
70,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Havenstraatbuurt
Labelverdeling Havenstraatbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%12
A++0,5%5
A+1,5%17
A30,9%342
B13,5%149
C21,5%238
D10,2%113
E7,9%88
F6,0%66
G7,0%77
Totaal gelabeld100%1.107
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%60
A+++2,1%617
A++2,2%625
A+3,9%1.120
A29,7%8.574
B13,2%3.806
C22,0%6.345
D9,9%2.860
E7,4%2.131
F4,9%1.401
G4,6%1.341
Totaal gelabeld100%28.880
Energielabels Havenstraatbuurt vergeleken met Hilversum
LabelStavenHavenstraatbuurtHilversum
A++++0,0%0,2%
A+++1,1%2,1%
A++0,5%2,2%
A+1,5%3,9%
A30,9%29,7%
B13,5%13,2%
C21,5%22,0%
D10,2%9,9%
E7,9%7,4%
F6,0%4,9%
G7,0%4,6%

Havenstraatbuurt Hilversum

Deze verdeling gaat over de 70,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Havenstraatbuurt vergeleken met Hilversum
BouwperiodeStavenHavenstraatbuurtHilversum
vóór 194548,4%36,4%
1945–19642,3%19,8%
1965–19740,8%10,2%
1975–199128,0%12,3%
1992–200513,8%7,7%
2006–20141,8%5,3%
2015 en later4,8%8,3%

Havenstraatbuurt Hilversum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 48,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Havenstraatbuurt vergeleken met Hilversum
WoningtypeStavenHavenstraatbuurtHilversum
Vrijstaand1,2%3,1%
Twee-onder-een-kap8,6%11,6%
Hoekwoning8,0%8,8%
Tussenwoning16,6%27,6%
Appartement65,4%48,9%
Onbekend type0,2%0,1%

Havenstraatbuurt Hilversum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
83
5,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
289 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Hilversum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.