Groenpeil

Landelijk Gebied 95 in Hilversum

Buurt in wijk Landelijk Gebied, gemeente Hilversum, postcodegebied 1213 en postcodegebied 1215. 375 inwoners in 143 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 88 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,9%.

Woningen
143
CBS 2025
Inwoners
375
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 710.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
70,5%
EP-Online, 88 gelabeld
Dekking energielabels
61,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Landelijk Gebied 95
Labelverdeling Landelijk Gebied 95
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%1
A++1,1%1
A+18,2%16
A39,8%35
B10,2%9
C1,1%1
D5,7%5
E13,6%12
F1,1%1
G8,0%7
Totaal gelabeld100%88
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%56
A+++1,5%429
A++1,5%413
A+3,8%1.081
A29,7%8.449
B13,3%3.776
C22,6%6.420
D10,2%2.889
E7,5%2.140
F5,1%1.445
G4,8%1.365
Totaal gelabeld100%28.463
Energielabels Landelijk Gebied 95 vergeleken met Hilversum
LabelStavenLandelijk Gebied 95Hilversum
A++++1,1%0,2%
A+++0,0%1,5%
A++1,1%1,5%
A+18,2%3,8%
A39,8%29,7%
B10,2%13,3%
C1,1%22,6%
D5,7%10,2%
E13,6%7,5%
F1,1%5,1%
G8,0%4,8%

Landelijk Gebied 95 Hilversum

Deze verdeling gaat over de 61,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Landelijk Gebied 95 vergeleken met Hilversum
BouwperiodeStavenLandelijk Gebied 95Hilversum
vóór 194526,1%36,8%
1945–196417,0%20,0%
1965–19742,3%10,3%
1975–19911,1%12,8%
1992–200551,1%7,8%
2006–20141,1%5,5%
2015 en later1,1%7,0%

Landelijk Gebied 95 Hilversum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 51,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Landelijk Gebied 95 vergeleken met Hilversum
WoningtypeStavenLandelijk Gebied 95Hilversum
Vrijstaand17,0%3,1%
Twee-onder-een-kap21,6%12,0%
Hoekwoning3,4%8,6%
Tussenwoning8,0%28,0%
Appartement50,0%48,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Landelijk Gebied 95 Hilversum

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
8
5,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
41 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Landelijk Gebied

Alle buurten in Hilversum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.