Groenpeil

Van Riebeeckkwartier in Hilversum

Buurt in wijk Zuidoost, gemeente Hilversum, postcodegebied 1212. 3.625 inwoners in 2.025 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.472 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
2.025
CBS 2025
Inwoners
3.625
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 324.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
28,0%
CBS 2025
Label A of B
64,7%
EP-Online, 1.472 gelabeld
Dekking energielabels
72,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Van Riebeeckkwartier
Labelverdeling Van Riebeeckkwartier
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%3
A++0,3%4
A+8,2%120
A39,5%581
B16,6%245
C20,0%295
D7,5%110
E4,0%59
F2,2%32
G1,6%23
Totaal gelabeld100%1.472
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
Ter vergelijking: gemeente Hilversum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%60
A+++2,1%617
A++2,2%625
A+3,9%1.120
A29,7%8.574
B13,2%3.806
C22,0%6.345
D9,9%2.860
E7,4%2.131
F4,9%1.401
G4,6%1.341
Totaal gelabeld100%28.880
Energielabels Van Riebeeckkwartier vergeleken met Hilversum
LabelStavenVan RiebeeckkwartierHilversum
A++++0,0%0,2%
A+++0,2%2,1%
A++0,3%2,2%
A+8,2%3,9%
A39,5%29,7%
B16,6%13,2%
C20,0%22,0%
D7,5%9,9%
E4,0%7,4%
F2,2%4,9%
G1,6%4,6%

Van Riebeeckkwartier Hilversum

Deze verdeling gaat over de 72,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Van Riebeeckkwartier vergeleken met Hilversum
BouwperiodeStavenVan RiebeeckkwartierHilversum
vóór 19453,1%36,4%
1945–196466,7%19,8%
1965–19742,4%10,2%
1975–199110,5%12,3%
1992–200512,0%7,7%
2006–20140,3%5,3%
2015 en later5,0%8,3%

Van Riebeeckkwartier Hilversum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 66,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Van Riebeeckkwartier vergeleken met Hilversum
WoningtypeStavenVan RiebeeckkwartierHilversum
Vrijstaand0,1%3,1%
Twee-onder-een-kap2,7%11,6%
Hoekwoning4,9%8,8%
Tussenwoning13,1%27,6%
Appartement79,2%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Van Riebeeckkwartier Hilversum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
321
15,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
751 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Zuidoost

Alle buurten in Hilversum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.