Villaparken in Hilversum
Buurt in wijk Noordwest, gemeente Hilversum, postcodegebied 1217. 1.295 inwoners in 587 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 334 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,9%.
- Woningen
- 587
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.295
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 1.232.000
- CBS 2025, gemeente € 477.000
- Koopwoningen
- 81,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,1%
- EP-Online, 334 gelabeld
- Dekking energielabels
- 56,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,6% | 2 |
| A+++ | 1,2% | 4 |
| A++ | 1,2% | 4 |
| A+ | 3,6% | 12 |
| A | 38,0% | 127 |
| B | 10,5% | 35 |
| C | 12,3% | 41 |
| D | 8,1% | 27 |
| E | 7,8% | 26 |
| F | 11,1% | 37 |
| G | 5,7% | 19 |
| Totaal gelabeld | 100% | 334 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 56 |
| A+++ | 1,5% | 429 |
| A++ | 1,5% | 413 |
| A+ | 3,8% | 1.081 |
| A | 29,7% | 8.449 |
| B | 13,3% | 3.776 |
| C | 22,6% | 6.420 |
| D | 10,2% | 2.889 |
| E | 7,5% | 2.140 |
| F | 5,1% | 1.445 |
| G | 4,8% | 1.365 |
| Totaal gelabeld | 100% | 28.463 |
| Label | Staven | Villaparken | Hilversum |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,6% | 0,2% | |
| A+++ | 1,2% | 1,5% | |
| A++ | 1,2% | 1,5% | |
| A+ | 3,6% | 3,8% | |
| A | 38,0% | 29,7% | |
| B | 10,5% | 13,3% | |
| C | 12,3% | 22,6% | |
| D | 8,1% | 10,2% | |
| E | 7,8% | 7,5% | |
| F | 11,1% | 5,1% | |
| G | 5,7% | 4,8% |
Villaparken Hilversum
Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Villaparken | Hilversum |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 19,8% | 36,8% | |
| 1945–1964 | 22,8% | 20,0% | |
| 1965–1974 | 8,4% | 10,3% | |
| 1975–1991 | 6,0% | 12,8% | |
| 1992–2005 | 19,2% | 7,8% | |
| 2006–2014 | 22,2% | 5,5% | |
| 2015 en later | 1,8% | 7,0% |
Villaparken Hilversum
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 22,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Villaparken | Hilversum |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 40,1% | 3,1% | |
| Twee-onder-een-kap | 7,8% | 12,0% | |
| Hoekwoning | 0,9% | 8,6% | |
| Tussenwoning | 0,6% | 28,0% | |
| Appartement | 50,6% | 48,2% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,1% |
Villaparken Hilversum
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 18,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 45
- 7,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,5 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 247 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Noordwest
- Boomberg 1.624 woningen
- Raadhuiskwartier 656 woningen
- Trompenberg-Noord 291 woningen
- Trompenberg-Zuid 485 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 56,9% (334 van 587 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.