Groenpeil

De Whee II-Zuid in Hof van Twente

Buurt in wijk Wijk 01 De Whee II, gemeente Hof van Twente, postcodegebied 7471. 1.865 inwoners in 729 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 415 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
729
CBS 2025
Inwoners
1.865
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 311.000
CBS 2025, gemeente € 376.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
55,4%
EP-Online, 415 gelabeld
Dekking energielabels
56,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Whee II-Zuid
Labelverdeling De Whee II-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++2,4%10
A++1,0%4
A+0,5%2
A34,0%141
B17,3%72
C29,9%124
D12,3%51
E1,7%7
F0,7%3
Totaal gelabeld100%415
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%127
A+++2,2%189
A++1,7%145
A+2,6%225
A38,9%3.309
B15,2%1.298
C20,2%1.718
D6,7%568
E4,0%344
F3,3%285
G3,6%305
Totaal gelabeld100%8.513
Energielabels De Whee II-Zuid vergeleken met Hof van Twente
LabelStavenDe Whee II-ZuidHof van Twente
A++++0,2%1,5%
A+++2,4%2,2%
A++1,0%1,7%
A+0,5%2,6%
A34,0%38,9%
B17,3%15,2%
C29,9%20,2%
D12,3%6,7%
E1,7%4,0%
F0,7%3,3%
G0,0%3,6%

De Whee II-Zuid Hof van Twente

Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Whee II-Zuid vergeleken met Hof van Twente
BouwperiodeStavenDe Whee II-ZuidHof van Twente
vóór 19450,0%11,8%
1945–19640,0%14,0%
1965–197444,6%20,3%
1975–199153,3%22,9%
1992–20050,2%14,1%
2006–20140,0%11,1%
2015 en later1,9%5,9%

De Whee II-Zuid Hof van Twente

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 53,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Whee II-Zuid vergeleken met Hof van Twente
WoningtypeStavenDe Whee II-ZuidHof van Twente
Vrijstaand12,3%25,8%
Twee-onder-een-kap43,1%29,4%
Hoekwoning12,0%8,0%
Tussenwoning32,5%19,1%
Appartement0,0%15,2%
Onbekend type0,0%2,5%

De Whee II-Zuid Hof van Twente

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
364
49,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.254 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 De Whee II

Alle buurten in Hof van Twente

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.