Groenpeil

Kerspel in Hof van Twente

Buurt in wijk Wijk 01 De Whee II, gemeente Hof van Twente, postcodegebied 7471. 950 inwoners in 356 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 154 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
356
CBS 2025
Inwoners
950
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 414.000
CBS 2025, gemeente € 376.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
81,8%
EP-Online, 154 gelabeld
Dekking energielabels
43,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kerspel
Labelverdeling Kerspel
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%1
A+++1,9%3
A++1,3%2
A+1,9%3
A41,6%64
B34,4%53
C9,7%15
D3,2%5
E1,3%2
F1,3%2
G2,6%4
Totaal gelabeld100%154
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%127
A+++2,2%189
A++1,7%145
A+2,6%225
A38,9%3.309
B15,2%1.298
C20,2%1.718
D6,7%568
E4,0%344
F3,3%285
G3,6%305
Totaal gelabeld100%8.513
Energielabels Kerspel vergeleken met Hof van Twente
LabelStavenKerspelHof van Twente
A++++0,6%1,5%
A+++1,9%2,2%
A++1,3%1,7%
A+1,9%2,6%
A41,6%38,9%
B34,4%15,2%
C9,7%20,2%
D3,2%6,7%
E1,3%4,0%
F1,3%3,3%
G2,6%3,6%

Kerspel Hof van Twente

Deze verdeling gaat over de 43,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kerspel vergeleken met Hof van Twente
BouwperiodeStavenKerspelHof van Twente
vóór 19457,1%11,8%
1945–19640,0%14,0%
1965–19741,3%20,3%
1975–199116,9%22,9%
1992–200562,3%14,1%
2006–20145,8%11,1%
2015 en later6,5%5,9%

Kerspel Hof van Twente

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 62,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kerspel vergeleken met Hof van Twente
WoningtypeStavenKerspelHof van Twente
Vrijstaand37,7%25,8%
Twee-onder-een-kap41,6%29,4%
Hoekwoning5,2%8,0%
Tussenwoning15,6%19,1%
Appartement0,0%15,2%
Onbekend type0,0%2,5%

Kerspel Hof van Twente

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
177
49,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
800 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
25 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 De Whee II

Alle buurten in Hof van Twente

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.