Groenpeil

Oost in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 50 Hoogeveen, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7902. 2.710 inwoners in 1.340 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.094 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
1.340
CBS 2025
Inwoners
2.710
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 217.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
45,5%
EP-Online, 1.094 gelabeld
Dekking energielabels
81,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oost
Labelverdeling Oost
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%34
A+++0,2%2
A++0,2%2
A+1,9%21
A30,5%334
B9,6%105
C24,2%265
D15,2%166
E4,8%53
F4,8%53
G5,4%59
Totaal gelabeld100%1.094
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%96
A+++1,8%293
A++0,8%132
A+2,3%372
A35,6%5.752
B15,7%2.536
C24,4%3.936
D8,6%1.387
E4,6%736
F2,4%385
G3,3%536
Totaal gelabeld100%16.161
Energielabels Oost vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenOostHoogeveen
A++++3,1%0,6%
A+++0,2%1,8%
A++0,2%0,8%
A+1,9%2,3%
A30,5%35,6%
B9,6%15,7%
C24,2%24,4%
D15,2%8,6%
E4,8%4,6%
F4,8%2,4%
G5,4%3,3%

Oost Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 81,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oost vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenOostHoogeveen
vóór 194525,0%5,4%
1945–196436,8%18,8%
1965–19740,5%24,6%
1975–199112,9%23,8%
1992–20054,5%13,7%
2006–201412,4%9,3%
2015 en later7,9%4,4%

Oost Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 36,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oost vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenOostHoogeveen
Vrijstaand5,9%14,0%
Twee-onder-een-kap28,2%25,0%
Hoekwoning5,6%4,0%
Tussenwoning34,9%26,2%
Appartement25,3%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Oost Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
300
22,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.272 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 50 Hoogeveen

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.