Groenpeil

Venesluis in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 50 Hoogeveen, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7907. 1.835 inwoners in 1.049 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 815 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
1.049
CBS 2025
Inwoners
1.835
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 252.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
44,0%
EP-Online, 815 gelabeld
Dekking energielabels
77,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Venesluis
Labelverdeling Venesluis
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%2
A++0,2%2
A+2,8%23
A27,4%223
B13,4%109
C36,7%299
D13,5%110
E2,1%17
F2,1%17
G1,6%13
Totaal gelabeld100%815
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%96
A+++1,8%293
A++0,8%132
A+2,3%372
A35,6%5.752
B15,7%2.536
C24,4%3.936
D8,6%1.387
E4,6%736
F2,4%385
G3,3%536
Totaal gelabeld100%16.161
Energielabels Venesluis vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenVenesluisHoogeveen
A++++0,0%0,6%
A+++0,2%1,8%
A++0,2%0,8%
A+2,8%2,3%
A27,4%35,6%
B13,4%15,7%
C36,7%24,4%
D13,5%8,6%
E2,1%4,6%
F2,1%2,4%
G1,6%3,3%

Venesluis Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 77,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Venesluis vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenVenesluisHoogeveen
vóór 19455,6%5,4%
1945–196443,3%18,8%
1965–197414,8%24,6%
1975–199116,0%23,8%
1992–200515,8%13,7%
2006–20140,0%9,3%
2015 en later4,4%4,4%

Venesluis Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 43,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Venesluis vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenVenesluisHoogeveen
Vrijstaand9,9%14,0%
Twee-onder-een-kap16,2%25,0%
Hoekwoning5,8%4,0%
Tussenwoning28,1%26,2%
Appartement40,0%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Venesluis Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
307
29,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.004 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
16 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 50 Hoogeveen

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.