Groenpeil

Verspreide huizen Noordscheschut in Hoogeveen

Buurt in wijk Wijk 55 Noordscheschut, gemeente Hoogeveen, postcodegebied 7914 en postcodegebied 7936. 520 inwoners in 184 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 57 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
184
CBS 2025
Inwoners
520
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 436.000
CBS 2025, gemeente € 286.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
35,1%
EP-Online, 57 gelabeld
Dekking energielabels
31,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Noordscheschut
Labelverdeling Verspreide huizen Noordscheschut
LabelAandeelWoningen
A++1,8%1
A+3,5%2
A15,8%9
B14,0%8
C21,1%12
D15,8%9
E7,0%4
F12,3%7
G8,8%5
Totaal gelabeld100%57
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
Ter vergelijking: gemeente Hoogeveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%97
A+++1,9%311
A++0,9%142
A+2,5%398
A35,5%5.724
B15,7%2.530
C24,2%3.898
D8,5%1.378
E4,6%735
F2,4%379
G3,3%526
Totaal gelabeld100%16.118
Energielabels Verspreide huizen Noordscheschut vergeleken met Hoogeveen
LabelStavenVerspreide huizen NoordscheschutHoogeveen
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%1,9%
A++1,8%0,9%
A+3,5%2,5%
A15,8%35,5%
B14,0%15,7%
C21,1%24,2%
D15,8%8,5%
E7,0%4,6%
F12,3%2,4%
G8,8%3,3%

Verspreide huizen Noordscheschut Hoogeveen

Deze verdeling gaat over de 31,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Noordscheschut vergeleken met Hoogeveen
BouwperiodeStavenVerspreide huizen NoordscheschutHoogeveen
vóór 194533,3%5,5%
1945–196421,1%18,8%
1965–197412,3%24,7%
1975–199117,5%23,7%
1992–200510,5%13,7%
2006–20143,5%9,3%
2015 en later1,8%4,4%

Verspreide huizen Noordscheschut Hoogeveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Noordscheschut vergeleken met Hoogeveen
WoningtypeStavenVerspreide huizen NoordscheschutHoogeveen
Vrijstaand75,4%13,9%
Twee-onder-een-kap24,6%25,0%
Hoekwoning0,0%4,1%
Tussenwoning0,0%26,2%
Appartement0,0%30,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Verspreide huizen Noordscheschut Hoogeveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
62
33,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
392 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 55 Noordscheschut

Alle buurten in Hoogeveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.