Groenpeil

Grote Waal - Buurt 13 04 in Hoorn

Buurt in wijk Wijk 13 Grote Waal, gemeente Hoorn, postcodegebied 1621 en postcodegebied 1622. 450 inwoners in 274 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 171 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,8%.

Woningen
274
CBS 2025
Inwoners
450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 293.000
CBS 2025, gemeente € 365.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
47,4%
EP-Online, 171 gelabeld
Dekking energielabels
62,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Grote Waal - Buurt 13 04
Labelverdeling Grote Waal - Buurt 13 04
LabelAandeelWoningen
A8,2%14
B39,2%67
C42,7%73
D5,3%9
E3,5%6
F1,2%2
Totaal gelabeld100%171
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
Ter vergelijking: gemeente Hoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%150
A+++4,2%947
A++1,8%396
A+3,6%800
A36,7%8.190
B22,9%5.107
C22,7%5.059
D3,6%793
E1,5%340
F1,3%285
G1,2%267
Totaal gelabeld100%22.334
Energielabels Grote Waal - Buurt 13 04 vergeleken met Hoorn
LabelStavenGrote Waal - Buurt 13 04Hoorn
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%4,2%
A++0,0%1,8%
A+0,0%3,6%
A8,2%36,7%
B39,2%22,9%
C42,7%22,7%
D5,3%3,6%
E3,5%1,5%
F1,2%1,3%
G0,0%1,2%

Grote Waal - Buurt 13 04 Hoorn

Deze verdeling gaat over de 62,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Grote Waal - Buurt 13 04 vergeleken met Hoorn
BouwperiodeStavenGrote Waal - Buurt 13 04Hoorn
vóór 19450,0%7,8%
1945–19640,0%4,5%
1965–19740,0%8,0%
1975–199190,1%43,4%
1992–20059,9%16,7%
2006–20140,0%10,2%
2015 en later0,0%9,4%

Grote Waal - Buurt 13 04 Hoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 90,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Grote Waal - Buurt 13 04 vergeleken met Hoorn
WoningtypeStavenGrote Waal - Buurt 13 04Hoorn
Vrijstaand0,6%6,6%
Twee-onder-een-kap1,2%13,1%
Hoekwoning3,5%8,6%
Tussenwoning10,5%34,1%
Appartement84,2%37,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Grote Waal - Buurt 13 04 Hoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
18
6,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
107 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 13 Grote Waal

Alle buurten in Hoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.