Postcodegebied 1622 Hoorn
Postcodegebied 1622 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Hoorn, gemeente Hoorn. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1622 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.088
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 306.909
- CBS 2025
- Label A of B
- 69,4%
- EP-Online, 2.088 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 24
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 8,0% | 168 |
| A++ | 6,2% | 129 |
| A+ | 4,2% | 88 |
| A | 30,7% | 642 |
| B | 20,2% | 422 |
| C | 25,4% | 531 |
| D | 3,3% | 68 |
| E | 1,2% | 25 |
| F | 0,3% | 7 |
| G | 0,4% | 8 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.088 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 8,0% | 168 | |
| A++ | 6,2% | 129 | |
| A+ | 4,2% | 88 | |
| A | 30,7% | 642 | |
| B | 20,2% | 422 | |
| C | 25,4% | 531 | |
| D | 3,3% | 68 | |
| E | 1,2% | 25 | |
| F | 0,3% | 7 | |
| G | 0,4% | 8 |
Deze verdeling gaat over 2.088 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,2% | 26 | |
| 1945–1964 | 0,1% | 3 | |
| 1965–1974 | 9,1% | 191 | |
| 1975–1991 | 64,5% | 1.346 | |
| 1992–2005 | 4,2% | 88 | |
| 2006–2014 | 0,4% | 8 | |
| 2015 en later | 20,4% | 426 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1622
- Grote Waal - Buurt 13 00 474 woningen
- Grote Waal - Buurt 13 01 944 woningen
- Grote Waal - Buurt 13 03 339 woningen
- Grote Waal - Buurt 13 04 274 woningen
- Grote Waal - Buurt 13 05 410 woningen
- Grote Waal - Buurt 13 06 230 woningen
- Grote Waal - Buurt 13 07 983 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.