Groenpeil

De Afhang in Horst aan de Maas

Buurt in wijk Wijk 04 Horst, gemeente Horst aan de Maas, postcodegebied 5961. 1.955 inwoners in 720 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 476 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,1%.

Woningen
720
CBS 2025
Inwoners
1.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 481.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
95,4%
EP-Online, 476 gelabeld
Dekking energielabels
66,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Afhang
Labelverdeling De Afhang
LabelAandeelWoningen
A++++13,7%65
A+++7,6%36
A++5,0%24
A+11,1%53
A57,1%272
B0,8%4
C2,5%12
D0,4%2
E0,4%2
F0,4%2
G0,8%4
Totaal gelabeld100%476
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%200
A+++5,4%610
A++2,3%257
A+3,7%424
A29,5%3.344
B15,5%1.754
C21,6%2.453
D9,8%1.111
E4,8%548
F2,9%333
G2,6%299
Totaal gelabeld100%11.333
Energielabels De Afhang vergeleken met Horst aan de Maas
LabelStavenDe AfhangHorst aan de Maas
A++++13,7%1,8%
A+++7,6%5,4%
A++5,0%2,3%
A+11,1%3,7%
A57,1%29,5%
B0,8%15,5%
C2,5%21,6%
D0,4%9,8%
E0,4%4,8%
F0,4%2,9%
G0,8%2,6%

De Afhang Horst aan de Maas

Deze verdeling gaat over de 66,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Afhang vergeleken met Horst aan de Maas
BouwperiodeStavenDe AfhangHorst aan de Maas
vóór 19452,7%7,7%
1945–19641,1%11,2%
1965–19740,6%21,5%
1975–19911,3%26,0%
1992–20052,9%13,9%
2006–201451,9%9,3%
2015 en later39,5%10,4%

De Afhang Horst aan de Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 51,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Afhang vergeleken met Horst aan de Maas
WoningtypeStavenDe AfhangHorst aan de Maas
Vrijstaand26,1%27,1%
Twee-onder-een-kap26,5%26,5%
Hoekwoning12,6%8,8%
Tussenwoning31,9%15,2%
Appartement2,7%15,1%
Onbekend type0,2%7,3%

De Afhang Horst aan de Maas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
80,0%
CBS 2024
Installaties
440
61,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.197 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Horst

Alle buurten in Horst aan de Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.