Groenpeil

Molenveld in Horst aan de Maas

Buurt in wijk Wijk 04 Horst, gemeente Horst aan de Maas, postcodegebied 5961. 2.625 inwoners in 1.224 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 767 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,1%.

Woningen
1.224
CBS 2025
Inwoners
2.625
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 329.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
58,5%
EP-Online, 767 gelabeld
Dekking energielabels
62,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Molenveld
Labelverdeling Molenveld
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%4
A++0,8%6
A+1,0%8
A40,5%311
B15,6%120
C21,8%167
D9,1%70
E4,8%37
F3,4%26
G2,3%18
Totaal gelabeld100%767
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%200
A+++5,4%610
A++2,3%257
A+3,7%424
A29,5%3.344
B15,5%1.754
C21,6%2.453
D9,8%1.111
E4,8%548
F2,9%333
G2,6%299
Totaal gelabeld100%11.333
Energielabels Molenveld vergeleken met Horst aan de Maas
LabelStavenMolenveldHorst aan de Maas
A++++0,0%1,8%
A+++0,5%5,4%
A++0,8%2,3%
A+1,0%3,7%
A40,5%29,5%
B15,6%15,5%
C21,8%21,6%
D9,1%9,8%
E4,8%4,8%
F3,4%2,9%
G2,3%2,6%

Molenveld Horst aan de Maas

Deze verdeling gaat over de 62,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Molenveld vergeleken met Horst aan de Maas
BouwperiodeStavenMolenveldHorst aan de Maas
vóór 19454,6%7,7%
1945–196426,2%11,2%
1965–197453,1%21,5%
1975–19917,3%26,0%
1992–20056,1%13,9%
2006–20140,3%9,3%
2015 en later2,5%10,4%

Molenveld Horst aan de Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 53,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Molenveld vergeleken met Horst aan de Maas
WoningtypeStavenMolenveldHorst aan de Maas
Vrijstaand19,2%27,1%
Twee-onder-een-kap24,9%26,5%
Hoekwoning14,2%8,8%
Tussenwoning28,0%15,2%
Appartement13,7%15,1%
Onbekend type0,0%7,3%

Molenveld Horst aan de Maas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
698
57,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.400 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Horst

Alle buurten in Horst aan de Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.