Groenpeil

De Comert in Horst aan de Maas

Buurt in wijk Wijk 08 Grubbenvorst, gemeente Horst aan de Maas, postcodegebied 5971. 525 inwoners in 218 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 195 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,1%.

Woningen
218
CBS 2025
Inwoners
525
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 378.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
88,2%
EP-Online, 195 gelabeld
Dekking energielabels
89,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Comert
Labelverdeling De Comert
LabelAandeelWoningen
A++++10,3%20
A+++30,3%59
A++2,6%5
A+2,6%5
A27,7%54
B14,9%29
C10,3%20
D0,5%1
F0,5%1
G0,5%1
Totaal gelabeld100%195
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%200
A+++5,4%610
A++2,3%257
A+3,7%424
A29,5%3.344
B15,5%1.754
C21,6%2.453
D9,8%1.111
E4,8%548
F2,9%333
G2,6%299
Totaal gelabeld100%11.333
Energielabels De Comert vergeleken met Horst aan de Maas
LabelStavenDe ComertHorst aan de Maas
A++++10,3%1,8%
A+++30,3%5,4%
A++2,6%2,3%
A+2,6%3,7%
A27,7%29,5%
B14,9%15,5%
C10,3%21,6%
D0,5%9,8%
E0,0%4,8%
F0,5%2,9%
G0,5%2,6%

De Comert Horst aan de Maas

Deze verdeling gaat over de 89,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Comert vergeleken met Horst aan de Maas
BouwperiodeStavenDe ComertHorst aan de Maas
vóór 19451,0%7,7%
1945–19640,5%11,2%
1965–19741,0%21,5%
1975–199128,2%26,0%
1992–200511,3%13,9%
2006–20141,5%9,3%
2015 en later56,4%10,4%

De Comert Horst aan de Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 56,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Comert vergeleken met Horst aan de Maas
WoningtypeStavenDe ComertHorst aan de Maas
Vrijstaand21,0%27,1%
Twee-onder-een-kap36,9%26,5%
Hoekwoning16,4%8,8%
Tussenwoning19,5%15,2%
Appartement6,2%15,1%
Onbekend type0,0%7,3%

De Comert Horst aan de Maas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
109
50,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
512 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Grubbenvorst

Alle buurten in Horst aan de Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.