Groenpeil

Middelreuvelt in Horst aan de Maas

Buurt in wijk Wijk 08 Grubbenvorst, gemeente Horst aan de Maas, postcodegebied 5971. 1.140 inwoners in 483 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 271 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,1%.

Woningen
483
CBS 2025
Inwoners
1.140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 357.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
77,9%
EP-Online, 271 gelabeld
Dekking energielabels
56,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Middelreuvelt
Labelverdeling Middelreuvelt
LabelAandeelWoningen
A++0,7%2
A+1,5%4
A46,9%127
B28,8%78
C19,9%54
D1,8%5
E0,4%1
Totaal gelabeld100%271
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
Ter vergelijking: gemeente Horst aan de Maas
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%200
A+++5,4%610
A++2,3%257
A+3,7%424
A29,5%3.344
B15,5%1.754
C21,6%2.453
D9,8%1.111
E4,8%548
F2,9%333
G2,6%299
Totaal gelabeld100%11.333
Energielabels Middelreuvelt vergeleken met Horst aan de Maas
LabelStavenMiddelreuveltHorst aan de Maas
A++++0,0%1,8%
A+++0,0%5,4%
A++0,7%2,3%
A+1,5%3,7%
A46,9%29,5%
B28,8%15,5%
C19,9%21,6%
D1,8%9,8%
E0,4%4,8%
F0,0%2,9%
G0,0%2,6%

Middelreuvelt Horst aan de Maas

Deze verdeling gaat over de 56,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Middelreuvelt vergeleken met Horst aan de Maas
BouwperiodeStavenMiddelreuveltHorst aan de Maas
vóór 19450,0%7,7%
1945–19640,0%11,2%
1965–19740,0%21,5%
1975–199148,0%26,0%
1992–200537,3%13,9%
2006–201414,8%9,3%
2015 en later0,0%10,4%

Middelreuvelt Horst aan de Maas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 48,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Middelreuvelt vergeleken met Horst aan de Maas
WoningtypeStavenMiddelreuveltHorst aan de Maas
Vrijstaand29,9%27,1%
Twee-onder-een-kap31,4%26,5%
Hoekwoning7,7%8,8%
Tussenwoning22,1%15,2%
Appartement8,9%15,1%
Onbekend type0,0%7,3%

Middelreuvelt Horst aan de Maas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
242
50,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.013 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Grubbenvorst

Alle buurten in Horst aan de Maas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.