Groenpeil

Dorp 't Goy in Houten

Buurt in wijk 't Goy, gemeente Houten, postcodegebied 3997. 305 inwoners in 125 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 83 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 77,0%.

Woningen
125
CBS 2025
Inwoners
305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 497.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
60,2%
EP-Online, 83 gelabeld
Dekking energielabels
66,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dorp 't Goy
Labelverdeling Dorp 't Goy
LabelAandeelWoningen
A++++9,6%8
A+++10,8%9
A19,3%16
B20,5%17
C25,3%21
D1,2%1
E8,4%7
F2,4%2
G2,4%2
Totaal gelabeld100%83
Ter vergelijking: gemeente Houten
Ter vergelijking: gemeente Houten
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%326
A+++4,1%564
A++3,1%424
A+4,7%657
A43,4%6.024
B19,4%2.700
C19,5%2.712
D1,7%238
E0,8%106
F0,4%55
G0,5%76
Totaal gelabeld100%13.882
Energielabels Dorp 't Goy vergeleken met Houten
LabelStavenDorp 't GoyHouten
A++++9,6%2,3%
A+++10,8%4,1%
A++0,0%3,1%
A+0,0%4,7%
A19,3%43,4%
B20,5%19,4%
C25,3%19,5%
D1,2%1,7%
E8,4%0,8%
F2,4%0,4%
G2,4%0,5%

Dorp 't Goy Houten

Deze verdeling gaat over de 66,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dorp 't Goy vergeleken met Houten
BouwperiodeStavenDorp 't GoyHouten
vóór 19453,6%1,6%
1945–196416,9%1,9%
1965–19744,8%2,6%
1975–199139,8%39,8%
1992–200515,7%29,8%
2006–20140,0%15,2%
2015 en later19,3%9,1%

Dorp 't Goy Houten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 39,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dorp 't Goy vergeleken met Houten
WoningtypeStavenDorp 't GoyHouten
Vrijstaand19,3%6,4%
Twee-onder-een-kap31,3%18,4%
Hoekwoning15,7%5,7%
Tussenwoning33,7%36,7%
Appartement0,0%32,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Dorp 't Goy Houten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
70
56,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
288 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk 't Goy

Alle buurten in Houten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.