Houten
Gemeente Houten in Utrecht, 50.945 inwoners en 21.551 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 21.551
- CBS 2025
- Inwoners
- 50.945
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 526.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 77,2%
- van 13.902 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 64,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,4% | 336 |
| A+++ | 4,2% | 578 |
| A++ | 3,1% | 433 |
| A+ | 4,9% | 677 |
| A | 43,2% | 6.009 |
| B | 19,5% | 2.704 |
| C | 19,4% | 2.698 |
| D | 1,7% | 236 |
| E | 0,7% | 104 |
| F | 0,4% | 54 |
| G | 0,5% | 73 |
| Totaal gelabeld | 100% | 13.902 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,4% | 336 | |
| A+++ | 4,2% | 578 | |
| A++ | 3,1% | 433 | |
| A+ | 4,9% | 677 | |
| A | 43,2% | 6.009 | |
| B | 19,5% | 2.704 | |
| C | 19,4% | 2.698 | |
| D | 1,7% | 236 | |
| E | 0,7% | 104 | |
| F | 0,4% | 54 | |
| G | 0,5% | 73 |
Deze verdeling gaat over de 64,5% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 13.902 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,6% | 219 | |
| 1945–1964 | 1,9% | 268 | |
| 1965–1974 | 2,5% | 353 | |
| 1975–1991 | 39,9% | 5.546 | |
| 1992–2005 | 29,7% | 4.133 | |
| 2006–2014 | 15,1% | 2.095 | |
| 2015 en later | 9,3% | 1.288 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 6,4% | 894 | |
| Twee-onder-een-kap | 18,2% | 2.537 | |
| Hoekwoning | 5,9% | 818 | |
| Tussenwoning | 36,6% | 5.095 | |
| Appartement | 32,6% | 4.531 | |
| Onbekend type | 0,2% | 27 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 10.482
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 40,4 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 48,6
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 294
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Houten
43 buurten met voldoende data. 18 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| 't Goyse Dorp | 52 | 34,6% | 50,0% |
| 't Waal | 222 | 65,9% | 59,5% |
| Akkers | 425 | 78,1% | 63,3% |
| Bermen | 238 | 61,7% | 50,4% |
| Borchen | 380 | 78,3% | 55,8% |
| Bouwen | 462 | 99,6% | 56,5% |
| Buitengebied Houten West | 88 | 31,0% | 33,0% |
| Buitengebied Schalkwijk West | 120 | 27,5% | 33,3% |
| Campen | 741 | 80,0% | 63,3% |
| Castellum Oost | 437 | 100,0% | 83,8% |
| Castellum West | 418 | 100,0% | 74,4% |
| Centrum Oost | 804 | 43,6% | 95,3% |
| Centrum West | 229 | 70,0% | 83,0% |
| Dorp 't Goy | 125 | 60,2% | 66,4% |
| Dorp Schalkwijk Oost | 200 | 49,4% | 40,5% |
| Dorp Schalkwijk West | 571 | 70,6% | 65,0% |
| Erven | 491 | 87,5% | 61,7% |
| Gaarden | 569 | 65,2% | 60,6% |
| Gilden | 785 | 69,0% | 62,9% |
| Grassen | 744 | 100,0% | 73,7% |
| Hagen | 397 | 60,3% | 47,6% |
| Hoeven | 915 | 61,7% | 56,8% |
| Houten | 648 | 98,3% | 63,3% |
| Hoven | 383 | 48,4% | 57,2% |
| Landen | 444 | 95,4% | 58,6% |
| Meren | 768 | 99,3% | 55,1% |
| Molens | 400 | 92,3% | 88,0% |
| Mossen | 924 | 99,0% | 63,6% |
| Muren | 751 | 99,8% | 58,3% |
| Oorden | 455 | 44,8% | 55,4% |
| Oude Dorp | 897 | 59,1% | 66,4% |
| Polders | 422 | 100,0% | 54,7% |
| Poorten | 494 | 67,4% | 57,7% |
| Schaften | 102 | 99,1% | 100,0% |
| Slagen | 701 | 49,7% | 68,6% |
| Sloten | 457 | 45,3% | 65,6% |
| Sporen | 766 | 97,2% | 65,1% |
| Stenen | 552 | 99,7% | 55,6% |
| Tuinen | 546 | 99,3% | 53,8% |
| Tull | 67 | 28,0% | 37,3% |
| Velden | 554 | 69,6% | 71,8% |
| Waters | 762 | 99,8% | 57,7% |
| Weiden | 774 | 48,6% | 74,4% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Houten
- Postcodegebied 3991 Houten
- Postcodegebied 3992 Houten
- Postcodegebied 3993 Houten
- Postcodegebied 3994 Houten
- Postcodegebied 3995 Houten
- Postcodegebied 3997 Houten
- Postcodegebied 3998 Houten
- Postcodegebied 3999 Houten
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 64,5% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.