Groenpeil

Molens in Houten

Buurt in wijk Houten Noord-Oost, gemeente Houten, postcodegebied 3994 en postcodegebied 3995. 555 inwoners in 400 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 352 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 77,2%.

Woningen
400
CBS 2025
Inwoners
555
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 361.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
17,0%
CBS 2025
Label A of B
92,3%
EP-Online, 352 gelabeld
Dekking energielabels
88,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Molens
Labelverdeling Molens
LabelAandeelWoningen
A+++4,5%16
A++28,4%100
A+2,0%7
A50,9%179
B6,5%23
C7,4%26
E0,3%1
Totaal gelabeld100%352
Ter vergelijking: gemeente Houten
Ter vergelijking: gemeente Houten
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%336
A+++4,2%578
A++3,1%433
A+4,9%677
A43,2%6.009
B19,5%2.704
C19,4%2.698
D1,7%236
E0,7%104
F0,4%54
G0,5%73
Totaal gelabeld100%13.902
Energielabels Molens vergeleken met Houten
LabelStavenMolensHouten
A++++0,0%2,4%
A+++4,5%4,2%
A++28,4%3,1%
A+2,0%4,9%
A50,9%43,2%
B6,5%19,5%
C7,4%19,4%
D0,0%1,7%
E0,3%0,7%
F0,0%0,4%
G0,0%0,5%

Molens Houten

Deze verdeling gaat over de 88,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Molens vergeleken met Houten
BouwperiodeStavenMolensHouten
vóór 19450,3%1,6%
1945–19640,0%1,9%
1965–19740,0%2,5%
1975–199120,5%39,9%
1992–200537,5%29,7%
2006–20140,3%15,1%
2015 en later41,5%9,3%

Molens Houten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 41,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Molens vergeleken met Houten
WoningtypeStavenMolensHouten
Vrijstaand0,3%6,4%
Twee-onder-een-kap2,8%18,2%
Hoekwoning1,1%5,9%
Tussenwoning4,8%36,6%
Appartement90,9%32,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Molens Houten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
36
9,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
129 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Houten Noord-Oost

Alle buurten in Houten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.