Groenpeil

Groenendijk in Hulst

Buurt in wijk Kloosterzande, gemeente Hulst, postcodegebied 4587. 760 inwoners in 440 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 168 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,6%.

Woningen
440
CBS 2025
Inwoners
760
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
–
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
56,0%
EP-Online, 168 gelabeld
Dekking energielabels
38,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Groenendijk
Labelverdeling Groenendijk
LabelAandeelWoningen
A++0,6%1
A+8,9%15
A24,4%41
B22,0%37
C24,4%41
D3,6%6
E6,5%11
F3,0%5
G6,5%11
Totaal gelabeld100%168
Ter vergelijking: gemeente Hulst
Ter vergelijking: gemeente Hulst
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%59
A+++5,9%450
A++2,3%180
A+2,9%223
A26,2%2.010
B17,5%1.340
C19,6%1.507
D7,1%548
E5,2%399
F4,9%378
G7,5%576
Totaal gelabeld100%7.670
Energielabels Groenendijk vergeleken met Hulst
LabelStavenGroenendijkHulst
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%5,9%
A++0,6%2,3%
A+8,9%2,9%
A24,4%26,2%
B22,0%17,5%
C24,4%19,6%
D3,6%7,1%
E6,5%5,2%
F3,0%4,9%
G6,5%7,5%

Groenendijk Hulst

Deze verdeling gaat over de 38,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Groenendijk vergeleken met Hulst
BouwperiodeStavenGroenendijkHulst
vóór 194516,7%16,9%
1945–19644,2%11,7%
1965–197416,1%18,4%
1975–199110,7%21,0%
1992–200541,1%14,4%
2006–20140,6%8,9%
2015 en later10,7%8,9%

Groenendijk Hulst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 41,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Groenendijk vergeleken met Hulst
WoningtypeStavenGroenendijkHulst
Vrijstaand40,5%32,6%
Twee-onder-een-kap20,8%19,8%
Hoekwoning14,3%10,8%
Tussenwoning13,1%20,9%
Appartement11,3%15,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Groenendijk Hulst

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
142
32,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
564 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Kloosterzande

Alle buurten in Hulst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.