Groenpeil

Molenstraat in Hulst

Buurt in wijk Kloosterzande, gemeente Hulst, postcodegebied 4587. 900 inwoners in 460 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 234 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,5%.

Woningen
460
CBS 2025
Inwoners
900
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 289.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
52,1%
EP-Online, 234 gelabeld
Dekking energielabels
50,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Molenstraat
Labelverdeling Molenstraat
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%3
A+++15,4%36
A+0,9%2
A17,5%41
B17,1%40
C20,9%49
D9,0%21
E5,6%13
F5,6%13
G6,8%16
Totaal gelabeld100%234
Ter vergelijking: gemeente Hulst
Ter vergelijking: gemeente Hulst
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%59
A+++5,7%435
A++2,3%177
A+2,9%221
A26,5%2.025
B17,3%1.322
C19,4%1.482
D7,1%546
E5,3%404
F5,1%388
G7,7%585
Totaal gelabeld100%7.644
Energielabels Molenstraat vergeleken met Hulst
LabelStavenMolenstraatHulst
A++++1,3%0,8%
A+++15,4%5,7%
A++0,0%2,3%
A+0,9%2,9%
A17,5%26,5%
B17,1%17,3%
C20,9%19,4%
D9,0%7,1%
E5,6%5,3%
F5,6%5,1%
G6,8%7,7%

Molenstraat Hulst

Deze verdeling gaat over de 50,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Molenstraat vergeleken met Hulst
BouwperiodeStavenMolenstraatHulst
vóór 19457,3%16,8%
1945–196415,4%11,7%
1965–19749,8%18,3%
1975–199135,9%21,1%
1992–20054,7%14,3%
2006–20149,0%9,0%
2015 en later17,9%8,8%

Molenstraat Hulst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Molenstraat vergeleken met Hulst
WoningtypeStavenMolenstraatHulst
Vrijstaand33,8%32,8%
Twee-onder-een-kap27,4%20,8%
Hoekwoning13,2%9,9%
Tussenwoning16,7%20,7%
Appartement9,0%15,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Molenstraat Hulst

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
203
44,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
739 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kloosterzande

Alle buurten in Hulst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.