Groenpeil

Panoven in IJsselstein

Buurt in wijk Wijk 00 IJsselstein, gemeente IJsselstein, postcodegebied 3401. 770 inwoners in 301 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 151 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 91,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,7%.

Woningen
301
CBS 2025
Inwoners
770
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 640.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
91,4%
EP-Online, 151 gelabeld
Dekking energielabels
50,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Panoven
Labelverdeling Panoven
LabelAandeelWoningen
A+++1,3%2
A++2,0%3
A+3,3%5
A62,9%95
B21,9%33
C4,6%7
D2,0%3
F0,7%1
G1,3%2
Totaal gelabeld100%151
Ter vergelijking: gemeente IJsselstein
Ter vergelijking: gemeente IJsselstein
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%87
A+++2,4%219
A++0,9%82
A+4,3%394
A41,4%3.820
B20,8%1.920
C18,3%1.683
D5,9%540
E2,7%247
F1,2%108
G1,3%119
Totaal gelabeld100%9.219
Energielabels Panoven vergeleken met IJsselstein
LabelStavenPanovenIJsselstein
A++++0,0%0,9%
A+++1,3%2,4%
A++2,0%0,9%
A+3,3%4,3%
A62,9%41,4%
B21,9%20,8%
C4,6%18,3%
D2,0%5,9%
E0,0%2,7%
F0,7%1,2%
G1,3%1,3%

Panoven IJsselstein

Deze verdeling gaat over de 50,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Panoven vergeleken met IJsselstein
BouwperiodeStavenPanovenIJsselstein
vóór 19454,6%3,7%
1945–19640,0%6,4%
1965–19740,7%24,5%
1975–19916,0%21,4%
1992–200570,9%34,5%
2006–201417,9%5,1%
2015 en later0,0%4,3%

Panoven IJsselstein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 70,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Panoven vergeleken met IJsselstein
WoningtypeStavenPanovenIJsselstein
Vrijstaand13,2%4,7%
Twee-onder-een-kap44,4%14,1%
Hoekwoning2,6%5,9%
Tussenwoning13,2%34,5%
Appartement26,5%40,8%
Onbekend type0,0%0,1%

Panoven IJsselstein

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
137
45,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
597 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 IJsselstein

Alle buurten in IJsselstein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.