Postcodegebied 3401 IJsselstein
Postcodegebied 3401 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in IJsselstein, gemeente IJsselstein. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3401 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.278
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 495.385
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,3%
- EP-Online, 3.278 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 83
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,6% | 86 |
| A+++ | 2,7% | 88 |
| A++ | 1,1% | 37 |
| A+ | 5,3% | 175 |
| A | 27,4% | 898 |
| B | 23,1% | 757 |
| C | 22,1% | 726 |
| D | 6,7% | 221 |
| E | 4,1% | 135 |
| F | 2,1% | 69 |
| G | 2,6% | 86 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.278 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,6% | 86 | |
| A+++ | 2,7% | 88 | |
| A++ | 1,1% | 37 | |
| A+ | 5,3% | 175 | |
| A | 27,4% | 898 | |
| B | 23,1% | 757 | |
| C | 22,1% | 726 | |
| D | 6,7% | 221 | |
| E | 4,1% | 135 | |
| F | 2,1% | 69 | |
| G | 2,6% | 86 |
Deze verdeling gaat over 3.278 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,1% | 299 | |
| 1945–1964 | 17,8% | 585 | |
| 1965–1974 | 1,3% | 41 | |
| 1975–1991 | 37,2% | 1.220 | |
| 1992–2005 | 23,9% | 783 | |
| 2006–2014 | 6,3% | 206 | |
| 2015 en later | 4,4% | 144 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3401
- Achterveld-Noord 1.068 woningen
- Achterveld-Oost 345 woningen
- Achterveld-West 1.093 woningen
- Achterveld-Zuid 454 woningen
- Benschopperpoort en Het Podium 209 woningen
- De Hoven en De Boomgaard 819 woningen
- Eiterse Waard 141 woningen
- Groenvliet 481 woningen
- IJsselstein-Binnenstad 609 woningen
- Kasteelkwartier 603 woningen
- Landelijk gebied Noord 172 woningen
- Nieuwpoort 512 woningen
- Paardenveld 300 woningen
- Panoven 301 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.