Groenpeil

Flevowijk in Kampen

Buurt in wijk Kampen, gemeente Kampen, postcodegebied 8265. 3.665 inwoners in 1.820 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.517 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
1.820
CBS 2025
Inwoners
3.665
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 256.000
CBS 2025, gemeente € 361.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
59,8%
EP-Online, 1.517 gelabeld
Dekking energielabels
83,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Flevowijk
Labelverdeling Flevowijk
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%26
A++0,1%2
A+0,3%4
A36,6%555
B21,1%320
C18,7%283
D9,2%140
E10,3%156
F1,6%25
G0,4%6
Totaal gelabeld100%1.517
Ter vergelijking: gemeente Kampen
Ter vergelijking: gemeente Kampen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%372
A+++5,1%786
A++1,0%154
A+3,1%485
A35,7%5.520
B16,0%2.473
C18,6%2.882
D6,3%970
E5,0%778
F3,6%557
G3,1%480
Totaal gelabeld100%15.457
Energielabels Flevowijk vergeleken met Kampen
LabelStavenFlevowijkKampen
A++++0,0%2,4%
A+++1,7%5,1%
A++0,1%1,0%
A+0,3%3,1%
A36,6%35,7%
B21,1%16,0%
C18,7%18,6%
D9,2%6,3%
E10,3%5,0%
F1,6%3,6%
G0,4%3,1%

Flevowijk Kampen

Deze verdeling gaat over de 83,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Flevowijk vergeleken met Kampen
BouwperiodeStavenFlevowijkKampen
vóór 19450,0%20,3%
1945–196425,0%8,8%
1965–197472,4%13,3%
1975–19910,1%19,0%
1992–20050,9%12,7%
2006–20140,0%12,9%
2015 en later1,6%13,0%

Flevowijk Kampen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 72,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Flevowijk vergeleken met Kampen
WoningtypeStavenFlevowijkKampen
Vrijstaand1,1%8,1%
Twee-onder-een-kap8,7%19,6%
Hoekwoning2,4%7,4%
Tussenwoning20,9%31,5%
Appartement67,0%31,2%
Onbekend type0,0%2,1%

Flevowijk Kampen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
316
17,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
829 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kampen

Alle buurten in Kampen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.