Groenpeil

Kampen-Zuid in Kampen

Buurt in wijk Kampen, gemeente Kampen, postcodegebied 8261 en postcodegebied 8266. 2.415 inwoners in 963 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 645 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
963
CBS 2025
Inwoners
2.415
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 318.000
CBS 2025, gemeente € 361.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
28,1%
EP-Online, 645 gelabeld
Dekking energielabels
67,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kampen-Zuid
Labelverdeling Kampen-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+1,9%12
A18,6%120
B7,6%49
C29,9%193
D12,2%79
E11,8%76
F11,5%74
G6,5%42
Totaal gelabeld100%645
Ter vergelijking: gemeente Kampen
Ter vergelijking: gemeente Kampen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%372
A+++5,1%786
A++1,0%154
A+3,1%485
A35,7%5.520
B16,0%2.473
C18,6%2.882
D6,3%970
E5,0%778
F3,6%557
G3,1%480
Totaal gelabeld100%15.457
Energielabels Kampen-Zuid vergeleken met Kampen
LabelStavenKampen-ZuidKampen
A++++0,0%2,4%
A+++0,0%5,1%
A++0,0%1,0%
A+1,9%3,1%
A18,6%35,7%
B7,6%16,0%
C29,9%18,6%
D12,2%6,3%
E11,8%5,0%
F11,5%3,6%
G6,5%3,1%

Kampen-Zuid Kampen

Deze verdeling gaat over de 67,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kampen-Zuid vergeleken met Kampen
BouwperiodeStavenKampen-ZuidKampen
vóór 194582,5%20,3%
1945–196412,2%8,8%
1965–19741,1%13,3%
1975–19911,6%19,0%
1992–20052,5%12,7%
2006–20140,2%12,9%
2015 en later0,0%13,0%

Kampen-Zuid Kampen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 82,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kampen-Zuid vergeleken met Kampen
WoningtypeStavenKampen-ZuidKampen
Vrijstaand1,9%8,1%
Twee-onder-een-kap16,1%19,6%
Hoekwoning9,9%7,4%
Tussenwoning54,1%31,5%
Appartement18,0%31,2%
Onbekend type0,0%2,1%

Kampen-Zuid Kampen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
202
21,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
647 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kampen

Alle buurten in Kampen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.