Kapelle
Gemeente Kapelle in Zeeland, 13.012 inwoners en 5.546 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 5.546
- CBS 2025
- Inwoners
- 13.012
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 370.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 56,0%
- van 3.373 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 60,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,0% | 69 |
| A+++ | 6,0% | 202 |
| A++ | 1,0% | 33 |
| A+ | 2,0% | 67 |
| A | 26,9% | 908 |
| B | 18,1% | 610 |
| C | 24,4% | 822 |
| D | 8,8% | 297 |
| E | 4,5% | 152 |
| F | 2,9% | 97 |
| G | 3,4% | 116 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.373 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,0% | 69 | |
| A+++ | 6,0% | 202 | |
| A++ | 1,0% | 33 | |
| A+ | 2,0% | 67 | |
| A | 26,9% | 908 | |
| B | 18,1% | 610 | |
| C | 24,4% | 822 | |
| D | 8,8% | 297 | |
| E | 4,5% | 152 | |
| F | 2,9% | 97 | |
| G | 3,4% | 116 |
Deze verdeling gaat over de 60,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 3.373 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,0% | 440 | |
| 1945–1964 | 11,7% | 396 | |
| 1965–1974 | 15,2% | 513 | |
| 1975–1991 | 20,9% | 706 | |
| 1992–2005 | 15,1% | 510 | |
| 2006–2014 | 13,1% | 441 | |
| 2015 en later | 10,9% | 367 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 23,6% | 795 | |
| Twee-onder-een-kap | 28,2% | 950 | |
| Hoekwoning | 8,2% | 278 | |
| Tussenwoning | 23,4% | 789 | |
| Appartement | 13,5% | 455 | |
| Onbekend type | 3,1% | 106 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 3.368
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 12,8 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 60,7
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 14
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Kapelle
4 buurten met voldoende data. 2 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Kapelle | 3.687 | 58,7% | 61,3% |
| Schore | 197 | 23,9% | 57,4% |
| Verspreide huizen Kapelle | 173 | 59,7% | 41,6% |
| Wemeldinge | 1.423 | 52,0% | 60,8% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Kapelle
- Postcodegebied 4421 Kapelle
- Postcodegebied 4423 Kapelle
- Postcodegebied 4424 Kapelle
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 60,8% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.