Groenpeil

Holz in Kerkrade

Buurt in wijk Wijk 01 Kerkrade-Oost, gemeente Kerkrade, postcodegebied 6461. 2.270 inwoners in 1.256 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 803 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,9%.

Woningen
1.256
CBS 2025
Inwoners
2.270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 208.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
38,6%
EP-Online, 803 gelabeld
Dekking energielabels
63,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Holz
Labelverdeling Holz
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%3
A++1,5%12
A+6,6%53
A16,3%131
B13,8%111
C21,4%172
D16,8%135
E11,0%88
F6,5%52
G5,7%46
Totaal gelabeld100%803
Ter vergelijking: gemeente Kerkrade
Ter vergelijking: gemeente Kerkrade
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%146
A+++2,2%336
A++1,2%173
A+3,7%560
A23,9%3.569
B16,9%2.519
C23,7%3.546
D11,5%1.712
E7,4%1.104
F4,3%648
G4,2%631
Totaal gelabeld100%14.944
Energielabels Holz vergeleken met Kerkrade
LabelStavenHolzKerkrade
A++++0,0%1,0%
A+++0,4%2,2%
A++1,5%1,2%
A+6,6%3,7%
A16,3%23,9%
B13,8%16,9%
C21,4%23,7%
D16,8%11,5%
E11,0%7,4%
F6,5%4,3%
G5,7%4,2%

Holz Kerkrade

Deze verdeling gaat over de 63,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Holz vergeleken met Kerkrade
BouwperiodeStavenHolzKerkrade
vóór 194526,5%16,0%
1945–196430,5%22,0%
1965–19741,4%14,2%
1975–199114,6%27,3%
1992–200514,6%11,1%
2006–201412,1%5,6%
2015 en later0,4%3,8%

Holz Kerkrade

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 30,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Holz vergeleken met Kerkrade
WoningtypeStavenHolzKerkrade
Vrijstaand3,7%6,8%
Twee-onder-een-kap9,8%16,2%
Hoekwoning6,5%9,4%
Tussenwoning19,7%23,6%
Appartement60,3%44,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Holz Kerkrade

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
293
23,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
998 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Kerkrade-Oost

Alle buurten in Kerkrade

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.