Kerkrade
Gemeente Kerkrade in Limburg, 45.490 inwoners en 24.035 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 24.035
- CBS 2025
- Inwoners
- 45.490
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 214.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 48,9%
- van 14.944 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 62,2%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 146 |
| A+++ | 2,2% | 336 |
| A++ | 1,2% | 173 |
| A+ | 3,7% | 560 |
| A | 23,9% | 3.569 |
| B | 16,9% | 2.519 |
| C | 23,7% | 3.546 |
| D | 11,5% | 1.712 |
| E | 7,4% | 1.104 |
| F | 4,3% | 648 |
| G | 4,2% | 631 |
| Totaal gelabeld | 100% | 14.944 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 146 | |
| A+++ | 2,2% | 336 | |
| A++ | 1,2% | 173 | |
| A+ | 3,7% | 560 | |
| A | 23,9% | 3.569 | |
| B | 16,9% | 2.519 | |
| C | 23,7% | 3.546 | |
| D | 11,5% | 1.712 | |
| E | 7,4% | 1.104 | |
| F | 4,3% | 648 | |
| G | 4,2% | 631 |
Deze verdeling gaat over de 62,2% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 14.944 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,0% | 2.392 | |
| 1945–1964 | 22,0% | 3.295 | |
| 1965–1974 | 14,2% | 2.125 | |
| 1975–1991 | 27,3% | 4.076 | |
| 1992–2005 | 11,1% | 1.656 | |
| 2006–2014 | 5,6% | 831 | |
| 2015 en later | 3,8% | 569 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 6,8% | 1.023 | |
| Twee-onder-een-kap | 16,2% | 2.416 | |
| Hoekwoning | 9,4% | 1.400 | |
| Tussenwoning | 23,6% | 3.522 | |
| Appartement | 44,0% | 6.582 | |
| Onbekend type | 0,0% | 1 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 9.457
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 36,0 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 39,3
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 187
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Kerkrade
17 buurten met voldoende data. 1 buurt heeft te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgt geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Bleijerheide | 2.448 | 46,8% | 59,8% |
| Chevremont | 1.614 | 56,3% | 70,7% |
| Erenstein | 945 | 42,8% | 67,3% |
| Eygelshoven-Kom | 1.217 | 38,8% | 63,4% |
| Gracht | 988 | 55,1% | 51,4% |
| Haanrade | 1.018 | 40,7% | 54,5% |
| Heilust | 1.363 | 78,6% | 73,8% |
| Holz | 1.256 | 38,6% | 63,9% |
| Hopel | 1.033 | 47,3% | 50,1% |
| Kaalheide | 1.324 | 52,2% | 59,0% |
| Kerkrade-Centrum | 2.934 | 45,6% | 66,3% |
| Nulland | 1.479 | 56,3% | 61,9% |
| Rolduckerveld | 1.111 | 44,6% | 85,1% |
| Spekholzerheide | 1.824 | 46,0% | 64,4% |
| Terwinselen | 1.862 | 47,5% | 49,7% |
| Vink | 1.115 | 43,1% | 53,1% |
| Waubacherveld | 492 | 32,0% | 52,0% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Kerkrade
- Postcodegebied 6461 Kerkrade
- Postcodegebied 6462 Kerkrade
- Postcodegebied 6463 Kerkrade
- Postcodegebied 6464 Kerkrade
- Postcodegebied 6465 Kerkrade
- Postcodegebied 6466 Kerkrade
- Postcodegebied 6467 Kerkrade
- Postcodegebied 6469 Kerkrade
- Postcodegebied 6471 Kerkrade
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 62,2% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.