Groenpeil

Handelskade en omgeving in Koggenland

Buurt in wijk Obdam, gemeente Koggenland, postcodegebied 1713. 325 inwoners in 172 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 110 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
172
CBS 2025
Inwoners
325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
49,1%
EP-Online, 110 gelabeld
Dekking energielabels
64,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Handelskade en omgeving
Labelverdeling Handelskade en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++3,6%4
A+0,9%1
A30,0%33
B14,5%16
C27,3%30
D12,7%14
E6,4%7
F1,8%2
G2,7%3
Totaal gelabeld100%110
Ter vergelijking: gemeente Koggenland
Ter vergelijking: gemeente Koggenland
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%142
A+++7,1%411
A++1,5%88
A+2,8%164
A30,9%1.799
B16,1%937
C23,7%1.377
D7,5%436
E2,8%165
F2,1%123
G3,0%175
Totaal gelabeld100%5.817
Energielabels Handelskade en omgeving vergeleken met Koggenland
LabelStavenHandelskade en omgevingKoggenland
A++++0,0%2,4%
A+++3,6%7,1%
A++0,0%1,5%
A+0,9%2,8%
A30,0%30,9%
B14,5%16,1%
C27,3%23,7%
D12,7%7,5%
E6,4%2,8%
F1,8%2,1%
G2,7%3,0%

Handelskade en omgeving Koggenland

Deze verdeling gaat over de 64,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Handelskade en omgeving vergeleken met Koggenland
BouwperiodeStavenHandelskade en omgevingKoggenland
vóór 19456,4%10,4%
1945–19646,4%5,9%
1965–197435,5%17,3%
1975–199120,0%18,9%
1992–20050,0%19,3%
2006–201425,5%14,2%
2015 en later6,4%13,9%

Handelskade en omgeving Koggenland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 35,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Handelskade en omgeving vergeleken met Koggenland
WoningtypeStavenHandelskade en omgevingKoggenland
Vrijstaand10,9%25,0%
Twee-onder-een-kap20,0%20,7%
Hoekwoning11,8%9,8%
Tussenwoning28,2%23,3%
Appartement29,1%17,8%
Onbekend type0,0%3,3%

Handelskade en omgeving Koggenland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
48
27,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
175 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Obdam

Alle buurten in Koggenland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.