Groenpeil

Koggenland

Gemeente Koggenland in Noord-Holland, 23.821 inwoners en 9.907 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
9.907
CBS 2025
Inwoners
23.821
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 416.000
CBS 2025
Label A of B
60,9%
van 5.817 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
58,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Koggenland
Labelverdeling Koggenland
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%142
A+++7,1%411
A++1,5%88
A+2,8%164
A30,9%1.799
B16,1%937
C23,7%1.377
D7,5%436
E2,8%165
F2,1%123
G3,0%175
Totaal gelabeld100%5.817
Energielabels in Koggenland
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++2,4%142
A+++7,1%411
A++1,5%88
A+2,8%164
A30,9%1.799
B16,1%937
C23,7%1.377
D7,5%436
E2,8%165
F2,1%123
G3,0%175

Deze verdeling gaat over de 58,7% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 5.817 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Koggenland
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194510,4%605
1945–19645,9%345
1965–197417,3%1.006
1975–199118,9%1.100
1992–200519,3%1.125
2006–201414,2%827
2015 en later13,9%809

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Koggenland
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand25,0%1.456
Twee-onder-een-kap20,7%1.206
Hoekwoning9,8%571
Tussenwoning23,3%1.356
Appartement17,8%1.037
Onbekend type3,3%191

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
5.177
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
21,7 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
52,3
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
86
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Koggenland

44 buurten met voldoende data. 16 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Alver en omgeving48296,6%55,2%
Bobeldijk en omgeving19228,6%43,8%
Bruggevaart en omgeving15397,4%76,5%
De Goorn en omgeving11131,7%56,8%
Dokter Lohmanstraat en omgeving29759,2%56,9%
Dorpsstraat en omgeving53055,4%55,8%
Dorpsweg en omgeving39251,7%51,8%
Drechterlandsedijk en omgeving26751,7%44,9%
Geesterland en omgeving14794,0%45,6%
Handelskade en omgeving17249,1%64,0%
Hensbroek Verspreide huizen15952,3%100,0%
Het Veer en omgeving34953,2%58,2%
Jaagweg en omgeving8436,6%48,8%
Kantbeugel en omgeving22281,7%59,0%
Kanteel en omgeving26244,4%58,4%
Kerkebuurt9115,2%36,3%
Klipper en omgeving15454,2%62,3%
Laan van Meerweijde en omgeving361100,0%62,6%
Lange weide en omgeving9828,3%46,9%
Nijenburglaan en omgeving28898,2%59,4%
Obdam Verspreide huizen West5957,9%32,2%
Oosteinde13431,3%47,8%
Oudendijk Verspreide huizen8930,0%44,9%
Pastoor Lemeerstraat en omgeving28834,0%52,1%
Reigerlaan Obdam en omgeving26491,6%58,3%
Reigerlaan Ursem en omgeving19841,3%52,5%
Rietgras en omgeving34399,5%62,4%
Ruijterstraat en omgeving22315,5%57,8%
Rustenburg6434,1%64,1%
Scharwoude en omgeving18044,3%38,9%
Singel en omgeving298100,0%79,2%
Slagterslaan en omgeving33519,2%51,3%
Spierdijk Verspreide huizen17743,6%44,1%
Spierdijkerweg en omgeving44962,0%67,9%
Tuinderij en omgeving50100,0%100,0%
Ursem Verspreide huizen Noord11358,6%51,3%
Weerestraat en omgeving30942,1%49,2%
West en omgeving19438,7%54,6%
Westeinde13625,0%41,2%
Wieken en omgeving19236,8%59,4%
Wogmeer Oost8433,3%39,3%
Wogmeer West10638,2%32,1%
Zuidermeerweg en omgeving10678,9%53,8%
Zuidgouw en omgeving13463,7%67,9%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Koggenland

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.