Groenpeil

Het Veer en omgeving in Koggenland

Buurt in wijk Avenhorn, gemeente Koggenland, postcodegebied 1633. 850 inwoners in 349 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,3%.

Woningen
349
CBS 2025
Inwoners
850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 360.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
52,0%
EP-Online, 202 gelabeld
Dekking energielabels
57,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Het Veer en omgeving
Labelverdeling Het Veer en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++10,4%21
A+++5,9%12
A+0,5%1
A14,4%29
B20,8%42
C37,1%75
D8,9%18
E1,0%2
F1,0%2
Totaal gelabeld100%202
Ter vergelijking: gemeente Koggenland
Ter vergelijking: gemeente Koggenland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%132
A+++7,1%408
A++1,5%85
A+2,7%154
A30,6%1.767
B16,2%936
C24,1%1.394
D7,6%439
E2,8%163
F2,1%124
G3,1%177
Totaal gelabeld100%5.779
Energielabels Het Veer en omgeving vergeleken met Koggenland
LabelStavenHet Veer en omgevingKoggenland
A++++10,4%2,3%
A+++5,9%7,1%
A++0,0%1,5%
A+0,5%2,7%
A14,4%30,6%
B20,8%16,2%
C37,1%24,1%
D8,9%7,6%
E1,0%2,8%
F1,0%2,1%
G0,0%3,1%

Het Veer en omgeving Koggenland

Deze verdeling gaat over de 57,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Veer en omgeving vergeleken met Koggenland
BouwperiodeStavenHet Veer en omgevingKoggenland
vóór 19450,0%10,5%
1945–19640,0%5,9%
1965–197444,6%17,5%
1975–199135,6%19,0%
1992–20050,5%19,3%
2006–20143,0%14,2%
2015 en later16,3%13,7%

Het Veer en omgeving Koggenland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 44,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Het Veer en omgeving vergeleken met Koggenland
WoningtypeStavenHet Veer en omgevingKoggenland
Vrijstaand7,4%25,0%
Twee-onder-een-kap18,8%21,0%
Hoekwoning18,3%9,7%
Tussenwoning46,5%23,4%
Appartement8,9%17,7%
Onbekend type0,0%3,2%

Het Veer en omgeving Koggenland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
130
37,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
432 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Avenhorn

Alle buurten in Koggenland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.