Groenpeil

Tiendhoek in Krimpenerwaard

Buurt in wijk Wijk 00 Lekkerkerk, gemeente Krimpenerwaard, postcodegebied 2941. 1.370 inwoners in 582 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 352 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
582
CBS 2025
Inwoners
1.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
79,0%
EP-Online, 352 gelabeld
Dekking energielabels
60,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Tiendhoek
Labelverdeling Tiendhoek
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,3%1
A+3,4%12
A44,0%155
B31,0%109
C15,9%56
D1,4%5
E2,0%7
F0,9%3
G0,9%3
Totaal gelabeld100%352
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%175
A+++4,1%604
A++1,2%177
A+5,1%748
A28,1%4.137
B15,0%2.216
C22,6%3.325
D10,0%1.468
E5,3%775
F3,4%505
G4,1%599
Totaal gelabeld100%14.729
Energielabels Tiendhoek vergeleken met Krimpenerwaard
LabelStavenTiendhoekKrimpenerwaard
A++++0,0%1,2%
A+++0,3%4,1%
A++0,3%1,2%
A+3,4%5,1%
A44,0%28,1%
B31,0%15,0%
C15,9%22,6%
D1,4%10,0%
E2,0%5,3%
F0,9%3,4%
G0,9%4,1%

Tiendhoek Krimpenerwaard

Deze verdeling gaat over de 60,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Tiendhoek vergeleken met Krimpenerwaard
BouwperiodeStavenTiendhoekKrimpenerwaard
vóór 19455,1%13,4%
1945–19640,6%13,4%
1965–19740,3%23,4%
1975–199141,8%20,1%
1992–200517,3%9,3%
2006–201434,7%11,3%
2015 en later0,3%9,1%

Tiendhoek Krimpenerwaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Tiendhoek vergeleken met Krimpenerwaard
WoningtypeStavenTiendhoekKrimpenerwaard
Vrijstaand9,1%13,6%
Twee-onder-een-kap25,9%16,3%
Hoekwoning4,8%9,6%
Tussenwoning40,6%35,4%
Appartement19,6%25,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Tiendhoek Krimpenerwaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
271
46,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
769 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Lekkerkerk

Alle buurten in Krimpenerwaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.