Postcodegebied 2941 Krimpenerwaard
Postcodegebied 2941 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Krimpenerwaard, gemeente Krimpenerwaard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2941 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.957
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 388.663
- CBS 2025
- Label A of B
- 56,7%
- EP-Online, 1.957 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 43
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,4% | 7 |
| A++ | 0,4% | 7 |
| A+ | 6,6% | 130 |
| A | 31,6% | 619 |
| B | 17,7% | 346 |
| C | 20,2% | 395 |
| D | 8,9% | 175 |
| E | 5,4% | 105 |
| F | 3,5% | 68 |
| G | 5,4% | 105 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.957 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,4% | 7 | |
| A++ | 0,4% | 7 | |
| A+ | 6,6% | 130 | |
| A | 31,6% | 619 | |
| B | 17,7% | 346 | |
| C | 20,2% | 395 | |
| D | 8,9% | 175 | |
| E | 5,4% | 105 | |
| F | 3,5% | 68 | |
| G | 5,4% | 105 |
Deze verdeling gaat over 1.957 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 15,9% | 312 | |
| 1945–1964 | 18,1% | 354 | |
| 1965–1974 | 20,5% | 401 | |
| 1975–1991 | 21,0% | 411 | |
| 1992–2005 | 7,9% | 154 | |
| 2006–2014 | 14,3% | 279 | |
| 2015 en later | 2,4% | 46 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2941
- Koninginnenbuurt 566 woningen
- Lekkerkerk-Oost 572 woningen
- Molenwerf en omstreken 265 woningen
- Opperduit 252 woningen
- Prinsessenbuurt 270 woningen
- Schuwacht 123 woningen
- Tiendhoek 582 woningen
- Voorstraat en Centrum 355 woningen
- Wibautsraat en Lorentzweg 351 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.