Groenpeil

Verspreide huizen Lieshout in Laarbeek

Buurt in wijk Wijk 02 Lieshout, gemeente Laarbeek, postcodegebied 5737 en postcodegebied 5738. 705 inwoners in 278 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 109 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.

Woningen
278
CBS 2025
Inwoners
705
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 763.000
CBS 2025, gemeente € 439.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
41,3%
EP-Online, 109 gelabeld
Dekking energielabels
39,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Lieshout
Labelverdeling Verspreide huizen Lieshout
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%1
A+++3,7%4
A++3,7%4
A+1,8%2
A18,3%20
B12,8%14
C23,9%26
D11,0%12
E4,6%5
F5,5%6
G13,8%15
Totaal gelabeld100%109
Ter vergelijking: gemeente Laarbeek
Ter vergelijking: gemeente Laarbeek
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%105
A+++3,2%188
A++0,7%43
A+4,2%247
A32,4%1.911
B19,6%1.158
C24,5%1.446
D5,9%350
E3,3%196
F2,6%153
G1,8%108
Totaal gelabeld100%5.905
Energielabels Verspreide huizen Lieshout vergeleken met Laarbeek
LabelStavenVerspreide huizen LieshoutLaarbeek
A++++0,9%1,8%
A+++3,7%3,2%
A++3,7%0,7%
A+1,8%4,2%
A18,3%32,4%
B12,8%19,6%
C23,9%24,5%
D11,0%5,9%
E4,6%3,3%
F5,5%2,6%
G13,8%1,8%

Verspreide huizen Lieshout Laarbeek

Deze verdeling gaat over de 39,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Lieshout vergeleken met Laarbeek
BouwperiodeStavenVerspreide huizen LieshoutLaarbeek
vóór 194520,2%6,3%
1945–196415,6%12,4%
1965–197419,3%16,9%
1975–199122,0%28,6%
1992–200512,8%13,5%
2006–20145,5%13,5%
2015 en later4,6%8,8%

Verspreide huizen Lieshout Laarbeek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 22,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Lieshout vergeleken met Laarbeek
WoningtypeStavenVerspreide huizen LieshoutLaarbeek
Vrijstaand94,5%21,5%
Twee-onder-een-kap2,8%29,4%
Hoekwoning1,8%10,9%
Tussenwoning0,0%22,0%
Appartement0,9%15,9%
Onbekend type0,0%0,3%

Verspreide huizen Lieshout Laarbeek

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
77
27,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
622 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Lieshout

Alle buurten in Laarbeek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.