Groenpeil

Buitengebied in Landsmeer

Buurt in wijk Landsmeer, gemeente Landsmeer, postcodegebied 1121. 660 inwoners in 224 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 114 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,3%.

Woningen
224
CBS 2025
Inwoners
660
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 964.000
CBS 2025, gemeente € 593.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
55,3%
EP-Online, 114 gelabeld
Dekking energielabels
50,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied
Labelverdeling Buitengebied
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%1
A+++0,9%1
A++5,3%6
A+6,1%7
A28,9%33
B13,2%15
C20,2%23
D7,9%9
E2,6%3
F4,4%5
G9,6%11
Totaal gelabeld100%114
Ter vergelijking: gemeente Landsmeer
Ter vergelijking: gemeente Landsmeer
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%2
A+++1,9%50
A++1,1%30
A+4,6%122
A32,4%851
B18,1%476
C25,9%680
D6,8%179
E4,0%105
F2,1%54
G2,9%76
Totaal gelabeld100%2.625
Energielabels Buitengebied vergeleken met Landsmeer
LabelStavenBuitengebiedLandsmeer
A++++0,9%0,1%
A+++0,9%1,9%
A++5,3%1,1%
A+6,1%4,6%
A28,9%32,4%
B13,2%18,1%
C20,2%25,9%
D7,9%6,8%
E2,6%4,0%
F4,4%2,1%
G9,6%2,9%

Buitengebied Landsmeer

Deze verdeling gaat over de 50,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied vergeleken met Landsmeer
BouwperiodeStavenBuitengebiedLandsmeer
vóór 194531,6%6,5%
1945–196410,5%18,6%
1965–19747,0%20,9%
1975–19919,6%28,3%
1992–200524,6%6,0%
2006–201414,9%13,5%
2015 en later1,8%6,1%

Buitengebied Landsmeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Buitengebied vergeleken met Landsmeer
WoningtypeStavenBuitengebiedLandsmeer
Vrijstaand77,2%15,3%
Twee-onder-een-kap11,4%14,4%
Hoekwoning3,5%7,7%
Tussenwoning1,8%42,7%
Appartement6,1%19,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Buitengebied Landsmeer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
89
39,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
502 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Landsmeer

Alle buurten in Landsmeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.