Oude dorp in Landsmeer
Buurt in wijk Landsmeer, gemeente Landsmeer, postcodegebied 1121. 3.120 inwoners in 1.329 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 749 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,0%.
- Woningen
- 1.329
- CBS 2025
- Inwoners
- 3.120
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 487.000
- CBS 2025, gemeente € 593.000
- Koopwoningen
- 41,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 48,7%
- EP-Online, 749 gelabeld
- Dekking energielabels
- 56,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 |
| A+++ | 0,4% | 3 |
| A++ | 0,1% | 1 |
| A+ | 1,2% | 9 |
| A | 36,4% | 273 |
| B | 10,4% | 78 |
| C | 26,0% | 195 |
| D | 12,7% | 95 |
| E | 8,3% | 62 |
| F | 1,9% | 14 |
| G | 2,4% | 18 |
| Totaal gelabeld | 100% | 749 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 2 |
| A+++ | 1,9% | 49 |
| A++ | 1,1% | 29 |
| A+ | 4,6% | 120 |
| A | 32,2% | 840 |
| B | 18,2% | 475 |
| C | 26,0% | 679 |
| D | 6,8% | 177 |
| E | 4,1% | 106 |
| F | 2,0% | 53 |
| G | 3,1% | 80 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.610 |
| Label | Staven | Oude dorp | Landsmeer |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 0,1% | |
| A+++ | 0,4% | 1,9% | |
| A++ | 0,1% | 1,1% | |
| A+ | 1,2% | 4,6% | |
| A | 36,4% | 32,2% | |
| B | 10,4% | 18,2% | |
| C | 26,0% | 26,0% | |
| D | 12,7% | 6,8% | |
| E | 8,3% | 4,1% | |
| F | 1,9% | 2,0% | |
| G | 2,4% | 3,1% |
Oude dorp Landsmeer
Deze verdeling gaat over de 56,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Oude dorp | Landsmeer |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,1% | 6,6% | |
| 1945–1964 | 52,7% | 18,5% | |
| 1965–1974 | 32,0% | 20,7% | |
| 1975–1991 | 4,8% | 28,4% | |
| 1992–2005 | 5,1% | 6,2% | |
| 2006–2014 | 1,9% | 13,5% | |
| 2015 en later | 0,4% | 6,1% |
Oude dorp Landsmeer
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 52,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Oude dorp | Landsmeer |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 5,2% | 15,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 17,2% | 14,6% | |
| Hoekwoning | 8,0% | 7,6% | |
| Tussenwoning | 55,5% | 42,4% | |
| Appartement | 13,9% | 19,9% | |
| Onbekend type | 0,1% | 0,0% |
Oude dorp Landsmeer
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 36,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 412
- 31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,5 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 2.007 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 16
- 31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Landsmeer
- 't Lint 794 woningen
- Buitengebied 224 woningen
- Havenzathe 710 woningen
- Luijendijk 1.015 woningen
- Luijendijk-zuid 363 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 56,4% (749 van 1.329 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.