Groenpeil

De Hoefslag in Lansingerland

Buurt in wijk Wijk 31 Bleiswijk, gemeente Lansingerland, postcodegebied 2665. 140 inwoners in 57 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 27 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,8%.

Woningen
57
CBS 2025
Inwoners
140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 821.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
51,9%
EP-Online, 27 gelabeld
Dekking energielabels
47,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Hoefslag
Labelverdeling De Hoefslag
LabelAandeelWoningen
A37,0%10
B14,8%4
C25,9%7
D14,8%4
E3,7%1
G3,7%1
Totaal gelabeld100%27
Ter vergelijking: gemeente Lansingerland
Ter vergelijking: gemeente Lansingerland
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%523
A+++6,3%1.047
A++1,4%235
A+5,2%869
A49,9%8.326
B13,9%2.312
C13,1%2.181
D3,5%589
E1,8%292
F1,0%175
G0,7%124
Totaal gelabeld100%16.673
Energielabels De Hoefslag vergeleken met Lansingerland
LabelStavenDe HoefslagLansingerland
A++++0,0%3,1%
A+++0,0%6,3%
A++0,0%1,4%
A+0,0%5,2%
A37,0%49,9%
B14,8%13,9%
C25,9%13,1%
D14,8%3,5%
E3,7%1,8%
F0,0%1,0%
G3,7%0,7%

De Hoefslag Lansingerland

Deze verdeling gaat over de 47,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Hoefslag vergeleken met Lansingerland
BouwperiodeStavenDe HoefslagLansingerland
vóór 19453,7%3,0%
1945–19647,4%6,0%
1965–197433,3%13,3%
1975–199111,1%13,5%
1992–200529,6%25,3%
2006–201414,8%21,3%
2015 en later0,0%17,6%

De Hoefslag Lansingerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Hoefslag vergeleken met Lansingerland
WoningtypeStavenDe HoefslagLansingerland
Vrijstaand77,8%9,2%
Twee-onder-een-kap22,2%19,8%
Hoekwoning0,0%8,2%
Tussenwoning0,0%38,9%
Appartement0,0%24,0%
Onbekend type0,0%0,1%

De Hoefslag Lansingerland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
19
33,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
88 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 31 Bleiswijk

Alle buurten in Lansingerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.