Lansingerland
Gemeente Lansingerland in Zuid-Holland, 66.064 inwoners en 25.791 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 25.791
- CBS 2025
- Inwoners
- 66.064
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 505.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 79,8%
- van 16.673 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 64,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,1% | 523 |
| A+++ | 6,3% | 1.047 |
| A++ | 1,4% | 235 |
| A+ | 5,2% | 869 |
| A | 49,9% | 8.326 |
| B | 13,9% | 2.312 |
| C | 13,1% | 2.181 |
| D | 3,5% | 589 |
| E | 1,8% | 292 |
| F | 1,0% | 175 |
| G | 0,7% | 124 |
| Totaal gelabeld | 100% | 16.673 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,1% | 523 | |
| A+++ | 6,3% | 1.047 | |
| A++ | 1,4% | 235 | |
| A+ | 5,2% | 869 | |
| A | 49,9% | 8.326 | |
| B | 13,9% | 2.312 | |
| C | 13,1% | 2.181 | |
| D | 3,5% | 589 | |
| E | 1,8% | 292 | |
| F | 1,0% | 175 | |
| G | 0,7% | 124 |
Deze verdeling gaat over de 64,6% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 16.673 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,0% | 499 | |
| 1945–1964 | 6,0% | 998 | |
| 1965–1974 | 13,3% | 2.224 | |
| 1975–1991 | 13,5% | 2.245 | |
| 1992–2005 | 25,3% | 4.221 | |
| 2006–2014 | 21,3% | 3.549 | |
| 2015 en later | 17,6% | 2.937 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 9,2% | 1.526 | |
| Twee-onder-een-kap | 19,8% | 3.293 | |
| Hoekwoning | 8,2% | 1.361 | |
| Tussenwoning | 38,9% | 6.483 | |
| Appartement | 24,0% | 4.001 | |
| Onbekend type | 0,1% | 9 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 14.264
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 53,3 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 55,3
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 435
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Lansingerland
47 buurten met voldoende data. 14 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Ackerse Zoom | 743 | 97,7% | 76,7% |
| Beemdenbuurt | 753 | 50,6% | 57,5% |
| Bergsche Ackers | 856 | 92,4% | 50,6% |
| Bergse Nos | 229 | 36,9% | 36,7% |
| Berkel Dorp | 842 | 73,2% | 73,2% |
| Bloemenbuurt | 335 | 35,8% | 60,9% |
| Bolwerk | 313 | 99,5% | 62,3% |
| Bomen- en Struikenbuurt | 492 | 81,0% | 66,5% |
| Bomenbuurt | 836 | 51,4% | 63,5% |
| Bonfut | 195 | 77,5% | 86,7% |
| Boterdorpse Zoom | 543 | 100,0% | 90,8% |
| Componistenbuurt | 259 | 28,2% | 42,5% |
| De Driehoek | 65 | 67,6% | 52,3% |
| De Hoefslag | 57 | 51,9% | 47,4% |
| De Tuinen | 371 | 100,0% | 67,4% |
| Dorp Bergschenhoek | 1.481 | 57,3% | 59,9% |
| Edelsteenbuurt | 553 | 39,0% | 38,5% |
| Eilandenbuurt | 1.069 | 98,3% | 56,1% |
| Gouden Griffelbuurt | 510 | 100,0% | 71,6% |
| Gouden Hart | 510 | 100,0% | 82,4% |
| Gouden Uilbuurt | 546 | 99,5% | 73,1% |
| Havenbuurt | 916 | 99,4% | 59,5% |
| Hoeksekade | 290 | 81,1% | 76,6% |
| Klappolder | 54 | 26,9% | 48,1% |
| Kruisweg | 86 | 36,6% | 47,7% |
| Merenbuurt | 532 | 100,0% | 77,1% |
| Molenbuurt | 336 | 97,3% | 67,3% |
| Noordeinde | 643 | 51,1% | 42,3% |
| Oosteindsche Ackers | 1.446 | 97,3% | 55,5% |
| Oranjebuurt | 990 | 76,4% | 64,9% |
| Oranjebuurt | 895 | 57,2% | 68,2% |
| Overbuurtse Polder | 306 | 54,0% | 36,9% |
| Parc Rodenrijs | 492 | 92,2% | 67,7% |
| Parkbuurt | 573 | 91,9% | 73,1% |
| Rivierenbuurt | 1.031 | 100,0% | 67,9% |
| Rodenrijse Zoom | 723 | 92,6% | 56,0% |
| Schildersbuurt | 339 | 64,1% | 56,6% |
| Sterrenbuurt | 567 | 79,4% | 54,0% |
| Sterrenbuurt | 799 | 52,2% | 78,1% |
| Toneelbuurt | 421 | 100,0% | 100,0% |
| Vlinderstrik | 448 | 41,3% | 46,4% |
| Vogelbuurt | 525 | 67,3% | 60,6% |
| Vogelbuurt | 412 | 48,9% | 55,1% |
| Weg en Land | 67 | 34,4% | 47,8% |
| Weidebloembuurt | 476 | 97,8% | 47,9% |
| Wilderszijde | 181 | 99,3% | 100,0% |
| Zeeheldenbuurt | 476 | 50,6% | 55,7% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Lansingerland
- Postcodegebied 2651 Lansingerland
- Postcodegebied 2652 Lansingerland
- Postcodegebied 2661 Lansingerland
- Postcodegebied 2662 Lansingerland
- Postcodegebied 2665 Lansingerland
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 64,6% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.