Groenpeil

Dorp Bergschenhoek in Lansingerland

Buurt in wijk Wijk 11 Bergschenhoek, gemeente Lansingerland, postcodegebied 2661. 3.380 inwoners in 1.481 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 892 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,6%.

Woningen
1.481
CBS 2025
Inwoners
3.380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 400.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
56,7%
EP-Online, 892 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dorp Bergschenhoek
Labelverdeling Dorp Bergschenhoek
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A+0,9%8
A40,2%359
B15,5%138
C28,3%252
D9,5%85
E3,3%29
F1,2%11
G1,0%9
Totaal gelabeld100%892
Ter vergelijking: gemeente Lansingerland
Ter vergelijking: gemeente Lansingerland
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%495
A+++5,8%970
A++1,4%230
A+5,1%842
A50,4%8.395
B14,0%2.327
C13,2%2.198
D3,6%599
E1,8%298
F1,0%173
G0,8%125
Totaal gelabeld100%16.652
Energielabels Dorp Bergschenhoek vergeleken met Lansingerland
LabelStavenDorp BergschenhoekLansingerland
A++++0,0%3,0%
A+++0,0%5,8%
A++0,1%1,4%
A+0,9%5,1%
A40,2%50,4%
B15,5%14,0%
C28,3%13,2%
D9,5%3,6%
E3,3%1,8%
F1,2%1,0%
G1,0%0,8%

Dorp Bergschenhoek Lansingerland

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dorp Bergschenhoek vergeleken met Lansingerland
BouwperiodeStavenDorp BergschenhoekLansingerland
vóór 19456,2%3,0%
1945–196418,9%6,0%
1965–197441,1%13,4%
1975–199110,8%13,5%
1992–20059,2%25,5%
2006–20146,7%21,4%
2015 en later7,1%17,2%

Dorp Bergschenhoek Lansingerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 41,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dorp Bergschenhoek vergeleken met Lansingerland
WoningtypeStavenDorp BergschenhoekLansingerland
Vrijstaand4,7%9,2%
Twee-onder-een-kap16,1%20,0%
Hoekwoning12,4%7,9%
Tussenwoning39,8%38,9%
Appartement26,9%23,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Dorp Bergschenhoek Lansingerland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
508
34,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.373 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
45 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 11 Bergschenhoek

Alle buurten in Lansingerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.