Groenpeil

Oranjebuurt in Lansingerland

Buurt in wijk Wijk 21 Berkel, gemeente Lansingerland, postcodegebied 2651. 2.180 inwoners in 895 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 610 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,8%.

Woningen
895
CBS 2025
Inwoners
2.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 389.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
57,2%
EP-Online, 610 gelabeld
Dekking energielabels
68,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Oranjebuurt
Labelverdeling Oranjebuurt
LabelAandeelWoningen
A++++18,7%114
A+++0,5%3
A++0,2%1
A+2,8%17
A22,5%137
B12,6%77
C14,1%86
D9,2%56
E12,0%73
F5,9%36
G1,6%10
Totaal gelabeld100%610
Ter vergelijking: gemeente Lansingerland
Ter vergelijking: gemeente Lansingerland
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%523
A+++6,3%1.047
A++1,4%235
A+5,2%869
A49,9%8.326
B13,9%2.312
C13,1%2.181
D3,5%589
E1,8%292
F1,0%175
G0,7%124
Totaal gelabeld100%16.673
Energielabels Oranjebuurt vergeleken met Lansingerland
LabelStavenOranjebuurtLansingerland
A++++18,7%3,1%
A+++0,5%6,3%
A++0,2%1,4%
A+2,8%5,2%
A22,5%49,9%
B12,6%13,9%
C14,1%13,1%
D9,2%3,5%
E12,0%1,8%
F5,9%1,0%
G1,6%0,7%

Oranjebuurt Lansingerland

Deze verdeling gaat over de 68,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Oranjebuurt vergeleken met Lansingerland
BouwperiodeStavenOranjebuurtLansingerland
vóór 19451,0%3,0%
1945–196468,9%6,0%
1965–19740,0%13,3%
1975–19912,3%13,5%
1992–20051,1%25,3%
2006–20142,6%21,3%
2015 en later24,1%17,6%

Oranjebuurt Lansingerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 68,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Oranjebuurt vergeleken met Lansingerland
WoningtypeStavenOranjebuurtLansingerland
Vrijstaand2,1%9,2%
Twee-onder-een-kap19,5%19,8%
Hoekwoning16,2%8,2%
Tussenwoning46,7%38,9%
Appartement15,4%24,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Oranjebuurt Lansingerland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
401
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.310 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 21 Berkel

Alle buurten in Lansingerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.