Groenpeil

Wielenpôlle in Leeuwarden

Buurt in wijk Potmargezone, gemeente Leeuwarden, postcodegebied 8936. 730 inwoners in 208 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 167 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,8%.

Woningen
208
CBS 2025
Inwoners
730
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 222.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
24,0%
CBS 2025
Label A of B
85,0%
EP-Online, 167 gelabeld
Dekking energielabels
80,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Wielenpôlle
Labelverdeling Wielenpôlle
LabelAandeelWoningen
A++0,6%1
A82,0%137
B2,4%4
C4,2%7
D3,6%6
E4,2%7
G3,0%5
Totaal gelabeld100%167
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
Ter vergelijking: gemeente Leeuwarden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%308
A+++4,1%1.832
A++1,8%787
A+3,5%1.557
A32,1%14.233
B15,7%6.953
C22,4%9.928
D8,3%3.669
E4,8%2.133
F3,4%1.503
G3,3%1.487
Totaal gelabeld100%44.390
Energielabels Wielenpôlle vergeleken met Leeuwarden
LabelStavenWielenpôlleLeeuwarden
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%4,1%
A++0,6%1,8%
A+0,0%3,5%
A82,0%32,1%
B2,4%15,7%
C4,2%22,4%
D3,6%8,3%
E4,2%4,8%
F0,0%3,4%
G3,0%3,3%

Wielenpôlle Leeuwarden

Deze verdeling gaat over de 80,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Wielenpôlle vergeleken met Leeuwarden
BouwperiodeStavenWielenpôlleLeeuwarden
vóór 194510,8%22,9%
1945–196488,0%14,2%
1965–19740,0%17,0%
1975–19910,0%21,0%
1992–20050,6%8,6%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,6%7,0%

Wielenpôlle Leeuwarden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 88,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Wielenpôlle vergeleken met Leeuwarden
WoningtypeStavenWielenpôlleLeeuwarden
Vrijstaand1,8%8,5%
Twee-onder-een-kap24,6%15,5%
Hoekwoning3,0%6,4%
Tussenwoning70,1%25,3%
Appartement0,0%44,2%
Onbekend type0,6%0,1%

Wielenpôlle Leeuwarden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
152
73,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
624 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Potmargezone

Alle buurten in Leeuwarden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.