Groenpeil

Essesteijn / Dreven in Leidschendam-Voorburg

Buurt in wijk Essesteijn, gemeente Leidschendam-Voorburg, postcodegebied 2272. 2.170 inwoners in 1.120 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 669 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 27,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 42,6%.

Woningen
1.120
CBS 2025
Inwoners
2.170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
27,4%
EP-Online, 669 gelabeld
Dekking energielabels
59,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Essesteijn / Dreven
Labelverdeling Essesteijn / Dreven
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A3,6%24
B23,6%158
C32,9%220
D14,5%97
E21,8%146
F3,1%21
G0,3%2
Totaal gelabeld100%669
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%149
A+++3,0%785
A++2,0%517
A+3,8%1.017
A17,7%4.680
B15,6%4.143
C26,6%7.054
D13,2%3.499
E9,5%2.520
F5,1%1.351
G3,0%789
Totaal gelabeld100%26.504
Energielabels Essesteijn / Dreven vergeleken met Leidschendam-Voorburg
LabelStavenEssesteijn / DrevenLeidschendam-Voorburg
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%3,0%
A++0,1%2,0%
A+0,0%3,8%
A3,6%17,7%
B23,6%15,6%
C32,9%26,6%
D14,5%13,2%
E21,8%9,5%
F3,1%5,1%
G0,3%3,0%

Essesteijn / Dreven Leidschendam-Voorburg

Deze verdeling gaat over de 59,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Essesteijn / Dreven vergeleken met Leidschendam-Voorburg
BouwperiodeStavenEssesteijn / DrevenLeidschendam-Voorburg
vóór 19450,0%18,8%
1945–19640,0%25,9%
1965–197472,8%18,0%
1975–199127,2%16,8%
1992–20050,0%10,1%
2006–20140,0%4,0%
2015 en later0,0%6,5%

Essesteijn / Dreven Leidschendam-Voorburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 72,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Essesteijn / Dreven vergeleken met Leidschendam-Voorburg
WoningtypeStavenEssesteijn / DrevenLeidschendam-Voorburg
Vrijstaand0,1%2,1%
Twee-onder-een-kap6,7%7,0%
Hoekwoning5,2%4,3%
Tussenwoning20,9%19,1%
Appartement67,0%67,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Essesteijn / Dreven Leidschendam-Voorburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
138
12,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
424 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
23 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Essesteijn

Alle buurten in Leidschendam-Voorburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.