Groenpeil

Nieuw Essesteijn / Zijdezigt in Leidschendam-Voorburg

Buurt in wijk Essesteijn, gemeente Leidschendam-Voorburg, postcodegebied 2272. 750 inwoners in 323 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 160 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,4%.

Woningen
323
CBS 2025
Inwoners
750
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 623.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 160 gelabeld
Dekking energielabels
49,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nieuw Essesteijn / Zijdezigt
Labelverdeling Nieuw Essesteijn / Zijdezigt
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%1
A++1,3%2
A+0,6%1
A74,4%119
B23,1%37
Totaal gelabeld100%160
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%150
A+++3,1%824
A++2,1%544
A+4,1%1.072
A18,1%4.782
B15,5%4.098
C26,4%6.980
D13,0%3.440
E9,4%2.477
F5,0%1.315
G2,9%774
Totaal gelabeld100%26.456
Energielabels Nieuw Essesteijn / Zijdezigt vergeleken met Leidschendam-Voorburg
LabelStavenNieuw Essesteijn / ZijdezigtLeidschendam-Voorburg
A++++0,0%0,6%
A+++0,6%3,1%
A++1,3%2,1%
A+0,6%4,1%
A74,4%18,1%
B23,1%15,5%
C0,0%26,4%
D0,0%13,0%
E0,0%9,4%
F0,0%5,0%
G0,0%2,9%

Nieuw Essesteijn / Zijdezigt Leidschendam-Voorburg

Deze verdeling gaat over de 49,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw Essesteijn / Zijdezigt vergeleken met Leidschendam-Voorburg
BouwperiodeStavenNieuw Essesteijn / ZijdezigtLeidschendam-Voorburg
vóór 19450,0%18,8%
1945–19640,0%25,9%
1965–19740,0%18,0%
1975–19910,0%16,7%
1992–2005100,0%10,0%
2006–20140,0%4,0%
2015 en later0,0%6,5%

Nieuw Essesteijn / Zijdezigt Leidschendam-Voorburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nieuw Essesteijn / Zijdezigt vergeleken met Leidschendam-Voorburg
WoningtypeStavenNieuw Essesteijn / ZijdezigtLeidschendam-Voorburg
Vrijstaand0,6%2,1%
Twee-onder-een-kap25,0%7,0%
Hoekwoning5,6%4,4%
Tussenwoning29,4%19,2%
Appartement39,4%67,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Nieuw Essesteijn / Zijdezigt Leidschendam-Voorburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
64
19,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
261 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Essesteijn

Alle buurten in Leidschendam-Voorburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.