Groenpeil

Sijtwende in Leidschendam-Voorburg

Buurt in wijk Damsigt en omgeving, gemeente Leidschendam-Voorburg, postcodegebied 2272. 800 inwoners in 396 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 283 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 42,6%.

Woningen
396
CBS 2025
Inwoners
800
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 595.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
99,6%
EP-Online, 283 gelabeld
Dekking energielabels
71,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sijtwende
Labelverdeling Sijtwende
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++1,1%3
A+27,6%78
A61,8%175
B8,8%25
C0,4%1
Totaal gelabeld100%283
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%149
A+++3,0%785
A++2,0%517
A+3,8%1.017
A17,7%4.680
B15,6%4.143
C26,6%7.054
D13,2%3.499
E9,5%2.520
F5,1%1.351
G3,0%789
Totaal gelabeld100%26.504
Energielabels Sijtwende vergeleken met Leidschendam-Voorburg
LabelStavenSijtwendeLeidschendam-Voorburg
A++++0,0%0,6%
A+++0,4%3,0%
A++1,1%2,0%
A+27,6%3,8%
A61,8%17,7%
B8,8%15,6%
C0,4%26,6%
D0,0%13,2%
E0,0%9,5%
F0,0%5,1%
G0,0%3,0%

Sijtwende Leidschendam-Voorburg

Deze verdeling gaat over de 71,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sijtwende vergeleken met Leidschendam-Voorburg
BouwperiodeStavenSijtwendeLeidschendam-Voorburg
vóór 19450,0%18,8%
1945–19640,0%25,9%
1965–19740,0%18,0%
1975–199111,0%16,8%
1992–200577,4%10,1%
2006–201411,7%4,0%
2015 en later0,0%6,5%

Sijtwende Leidschendam-Voorburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 77,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sijtwende vergeleken met Leidschendam-Voorburg
WoningtypeStavenSijtwendeLeidschendam-Voorburg
Vrijstaand1,4%2,1%
Twee-onder-een-kap6,0%7,0%
Hoekwoning3,9%4,3%
Tussenwoning15,5%19,1%
Appartement73,1%67,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Sijtwende Leidschendam-Voorburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
68
17,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
210 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Damsigt en omgeving

Alle buurten in Leidschendam-Voorburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.