Groenpeil

Verzetsheldenwijk in Leidschendam-Voorburg

Buurt in wijk Damsigt en omgeving, gemeente Leidschendam-Voorburg, postcodegebied 2264. 1.980 inwoners in 896 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 466 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,4%.

Woningen
896
CBS 2025
Inwoners
1.980
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 560.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
50,4%
EP-Online, 466 gelabeld
Dekking energielabels
52,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verzetsheldenwijk
Labelverdeling Verzetsheldenwijk
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,4%2
A+1,9%9
A29,6%138
B18,2%85
C23,6%110
D8,8%41
E7,7%36
F7,5%35
G1,9%9
Totaal gelabeld100%466
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
Ter vergelijking: gemeente Leidschendam-Voorburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%150
A+++3,1%824
A++2,1%544
A+4,1%1.072
A18,1%4.782
B15,5%4.098
C26,4%6.980
D13,0%3.440
E9,4%2.477
F5,0%1.315
G2,9%774
Totaal gelabeld100%26.456
Energielabels Verzetsheldenwijk vergeleken met Leidschendam-Voorburg
LabelStavenVerzetsheldenwijkLeidschendam-Voorburg
A++++0,0%0,6%
A+++0,2%3,1%
A++0,4%2,1%
A+1,9%4,1%
A29,6%18,1%
B18,2%15,5%
C23,6%26,4%
D8,8%13,0%
E7,7%9,4%
F7,5%5,0%
G1,9%2,9%

Verzetsheldenwijk Leidschendam-Voorburg

Deze verdeling gaat over de 52,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verzetsheldenwijk vergeleken met Leidschendam-Voorburg
BouwperiodeStavenVerzetsheldenwijkLeidschendam-Voorburg
vóór 194513,1%18,8%
1945–196429,4%25,9%
1965–19740,0%18,0%
1975–199141,4%16,7%
1992–20055,2%10,0%
2006–201410,9%4,0%
2015 en later0,0%6,5%

Verzetsheldenwijk Leidschendam-Voorburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verzetsheldenwijk vergeleken met Leidschendam-Voorburg
WoningtypeStavenVerzetsheldenwijkLeidschendam-Voorburg
Vrijstaand4,5%2,1%
Twee-onder-een-kap15,9%7,0%
Hoekwoning9,7%4,4%
Tussenwoning45,1%19,2%
Appartement24,9%67,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Verzetsheldenwijk Leidschendam-Voorburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
252
28,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
772 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Damsigt en omgeving

Alle buurten in Leidschendam-Voorburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.