Groenpeil

Vesting in Lochem

Buurt in wijk Wijk 00 Lochem kern, gemeente Lochem, postcodegebied 7241. 850 inwoners in 628 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 480 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
628
CBS 2025
Inwoners
850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 249.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
50,0%
EP-Online, 480 gelabeld
Dekking energielabels
76,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vesting
Labelverdeling Vesting
LabelAandeelWoningen
A+++1,3%6
A++1,0%5
A+1,9%9
A25,4%122
B20,4%98
C37,7%181
D6,9%33
E1,5%7
F1,7%8
G2,3%11
Totaal gelabeld100%480
Ter vergelijking: gemeente Lochem
Ter vergelijking: gemeente Lochem
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%68
A+++3,7%350
A++1,0%96
A+3,1%296
A29,8%2.841
B15,4%1.472
C25,8%2.463
D8,3%794
E4,7%447
F3,5%333
G3,9%370
Totaal gelabeld100%9.530
Energielabels Vesting vergeleken met Lochem
LabelStavenVestingLochem
A++++0,0%0,7%
A+++1,3%3,7%
A++1,0%1,0%
A+1,9%3,1%
A25,4%29,8%
B20,4%15,4%
C37,7%25,8%
D6,9%8,3%
E1,5%4,7%
F1,7%3,5%
G2,3%3,9%

Vesting Lochem

Deze verdeling gaat over de 76,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vesting vergeleken met Lochem
BouwperiodeStavenVestingLochem
vóór 194513,5%15,2%
1945–19640,2%14,5%
1965–19741,0%16,7%
1975–199144,0%19,4%
1992–200530,8%14,7%
2006–20148,1%10,9%
2015 en later2,3%8,6%

Vesting Lochem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 44,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vesting vergeleken met Lochem
WoningtypeStavenVestingLochem
Vrijstaand1,9%28,6%
Twee-onder-een-kap4,6%24,2%
Hoekwoning2,9%7,3%
Tussenwoning4,0%17,8%
Appartement86,7%17,2%
Onbekend type0,0%4,8%

Vesting Lochem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
7,0%
CBS 2024
Installaties
31
4,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
96 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Lochem kern

Alle buurten in Lochem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.