Groenpeil

Zuiderenk in Lochem

Buurt in wijk Wijk 00 Lochem kern, gemeente Lochem, postcodegebied 7241 en postcodegebied 7242. 3.845 inwoners in 1.833 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.308 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
1.833
CBS 2025
Inwoners
3.845
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 293.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
60,2%
EP-Online, 1.308 gelabeld
Dekking energielabels
71,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuiderenk
Labelverdeling Zuiderenk
LabelAandeelWoningen
A++0,3%4
A+3,1%41
A45,9%600
B10,9%143
C24,5%320
D8,3%109
E4,4%58
F1,8%24
G0,7%9
Totaal gelabeld100%1.308
Ter vergelijking: gemeente Lochem
Ter vergelijking: gemeente Lochem
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%68
A+++3,7%350
A++1,0%96
A+3,1%296
A29,8%2.841
B15,4%1.472
C25,8%2.463
D8,3%794
E4,7%447
F3,5%333
G3,9%370
Totaal gelabeld100%9.530
Energielabels Zuiderenk vergeleken met Lochem
LabelStavenZuiderenkLochem
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,7%
A++0,3%1,0%
A+3,1%3,1%
A45,9%29,8%
B10,9%15,4%
C24,5%25,8%
D8,3%8,3%
E4,4%4,7%
F1,8%3,5%
G0,7%3,9%

Zuiderenk Lochem

Deze verdeling gaat over de 71,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuiderenk vergeleken met Lochem
BouwperiodeStavenZuiderenkLochem
vóór 19456,4%15,2%
1945–196427,4%14,5%
1965–197440,8%16,7%
1975–19915,1%19,4%
1992–200511,5%14,7%
2006–20148,6%10,9%
2015 en later0,2%8,6%

Zuiderenk Lochem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuiderenk vergeleken met Lochem
WoningtypeStavenZuiderenkLochem
Vrijstaand7,3%28,6%
Twee-onder-een-kap27,4%24,2%
Hoekwoning8,4%7,3%
Tussenwoning42,0%17,8%
Appartement14,9%17,2%
Onbekend type0,0%4,8%

Zuiderenk Lochem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
657
35,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.005 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Lochem kern

Alle buurten in Lochem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.