Groenpeil

Maasbracht in Maasgouw

Buurt in wijk Wijk 00 Maasbracht, gemeente Maasgouw, postcodegebied 6051. 5.720 inwoners in 2.800 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.532 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,9%.

Woningen
2.800
CBS 2025
Inwoners
5.720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 311.000
CBS 2025, gemeente € 348.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
60,2%
EP-Online, 1.532 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Maasbracht
Labelverdeling Maasbracht
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%5
A+++1,2%19
A++1,8%27
A+2,4%37
A36,7%562
B17,8%273
C23,7%363
D6,9%106
E4,6%71
F2,3%35
G2,2%34
Totaal gelabeld100%1.532
Ter vergelijking: gemeente Maasgouw
Ter vergelijking: gemeente Maasgouw
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%205
A+++4,6%291
A++3,7%233
A+2,6%167
A23,6%1.507
B16,2%1.031
C23,1%1.473
D9,4%601
E5,9%377
F4,0%257
G3,7%233
Totaal gelabeld100%6.375
Energielabels Maasbracht vergeleken met Maasgouw
LabelStavenMaasbrachtMaasgouw
A++++0,3%3,2%
A+++1,2%4,6%
A++1,8%3,7%
A+2,4%2,6%
A36,7%23,6%
B17,8%16,2%
C23,7%23,1%
D6,9%9,4%
E4,6%5,9%
F2,3%4,0%
G2,2%3,7%

Maasbracht Maasgouw

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Maasbracht vergeleken met Maasgouw
BouwperiodeStavenMaasbrachtMaasgouw
vóór 19451,9%8,8%
1945–196417,2%14,9%
1965–197421,8%19,2%
1975–199131,7%23,6%
1992–200518,9%14,8%
2006–20144,2%6,2%
2015 en later4,3%12,5%

Maasbracht Maasgouw

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Maasbracht vergeleken met Maasgouw
WoningtypeStavenMaasbrachtMaasgouw
Vrijstaand18,4%30,1%
Twee-onder-een-kap31,2%30,8%
Hoekwoning6,6%7,3%
Tussenwoning16,1%11,5%
Appartement27,5%12,8%
Onbekend type0,3%7,5%

Maasbracht Maasgouw

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
1.321
47,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
4.874 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
34 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Maasbracht

Alle buurten in Maasgouw

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.