Postcodegebied 6051 Maasgouw
Postcodegebied 6051 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Maasgouw, gemeente Maasgouw. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6051 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.796
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 325.995
- CBS 2025
- Label A of B
- 56,8%
- EP-Online, 1.796 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 21
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 5 |
| A+++ | 1,2% | 21 |
| A++ | 1,6% | 29 |
| A+ | 2,6% | 46 |
| A | 34,5% | 619 |
| B | 16,8% | 301 |
| C | 24,3% | 436 |
| D | 8,0% | 144 |
| E | 5,2% | 93 |
| F | 2,9% | 52 |
| G | 2,8% | 50 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.796 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 5 | |
| A+++ | 1,2% | 21 | |
| A++ | 1,6% | 29 | |
| A+ | 2,6% | 46 | |
| A | 34,5% | 619 | |
| B | 16,8% | 301 | |
| C | 24,3% | 436 | |
| D | 8,0% | 144 | |
| E | 5,2% | 93 | |
| F | 2,9% | 52 | |
| G | 2,8% | 50 |
Deze verdeling gaat over 1.796 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,1% | 56 | |
| 1945–1964 | 17,7% | 317 | |
| 1965–1974 | 21,2% | 381 | |
| 1975–1991 | 31,6% | 568 | |
| 1992–2005 | 17,8% | 320 | |
| 2006–2014 | 4,2% | 76 | |
| 2015 en later | 4,3% | 78 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6051
- Brachterbeek 529 woningen
- Maasbracht 2.800 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.